2011 Vasario 15

Lietuva

Sąskaitos už komunalines paslaugas turėtų sumažėti

veidas.lt

Lietuvos prezidentės patarėja sako, kad įgyvendinus šalies vadovės siūlymus demonopolizuoti šilumos ūkį, atskiriant jo priežiūrą nuo tiekimo veiklos, turėtų sumažėti gyventojų sąskaitos už komunalines paslaugas.

Prezidentės patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė interviu Žinių radijui antradienį sakė, jog ateityje neturėtų būti toleruojama šilumos ūkio monopolininkų ir namų administratorių savivalė.

“Jei prezidentės siūlomi įstatymų pakeitimai bus priimti, tai jie iš tiesų sukurs realias prielaidas sumažinti gyventojų išlaidas už komunalines paslaugas ir gauti kokybiškesnes paslaugas. Tai yra, kai daugiabučio namo administratorius ir šildymo sistemos prižiūrėtojas bus nesusiję su komunalinių paslaugų teikėjais, jų priimami sprendimai turėtų būti objektyvesni, paslaugų kaina ir kokybė geriau atitikti konkretaus namo gyventojų poreikius. Be to, derybose su komunalinių paslaugų teikėjais, administratoriai atstovaus klientų – tai yra daugiabučių namų gyventojų, o ne komunalinių paslaugų teikėjų interesams. Nebebus toleruojama monopolininkų ir jiems dirbančių namų administratorių savivalė”, – kalbėjo S.Cirtautienė.

Pasak jo, dar vienas teigiamas rezultatas būtų tas, kad būtų apribota vadinamoji vertikali integracija komunalinių paslaugų rinkoje, užtikrinta šių paslaugų vartotojų interesų apsauga, sąžininga konkurencija bei skaidresnė daugiabučio namo administatorių ir šildymo sistemų prižiūrėtojo veikla.

S.Cirtautienės teigimu, prezidentės teikiamos įstatymų pataisos numato, jog Konkurencijos taryba turėtų kontroliuoti, kaip laikomasi Konkurencijos įstatymo, kad šilumos gamintojai, tiekėjai ir pastato šilumos bei karšto vandens sistemos prižiūrėtojai nepiktnaudžiautų dominuojančia padėtimi ir nesudarytų draudžiamų susitarimų, o Valstybinė energetikos inspekcija būtų įpareigota realiai kontroliuoti pastato šilumos ūkio priežiūra užsiimančias įmones ir jai suteikiama galimybė pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatas skirti realias sankcijas už netinkamą pareigų vykdymą šilumos ūkyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. MIKA MIKA rašo:

    turetu mazeti bet nemazeja o tik dideja .


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...