2010 Rugsėjo 09

Paslaugos

Provincijoje sunku atsiskaityti kortelėmis

veidas.lt

Vasarą po Lietuvą keliavę miestiečiai susidūrė su vienu atokesniuose kampeliuose dar įprastu nepatogumu – dar ne visi paslaugų teikėjai sudaro sąlygas už paslaugas atsiskaityti banko kortele. Pasitaikė atvejų, kai kavinės ar viešbučiai kortelių atsiskaitymo terminalus turėjo, bet vis vien prašė klientų mokėti grynaisiais – netgi nurodė, kur yra artimiausias bankomatas jiems išsigryninti. “Spėju, kad tai susiję su šešėline ekonomika ir nenoru rodyti tikrųjų savo pajamų. Galbūt taip elgtis skatina ir bankų už šių terminalų aptarnavimą imamas mokestis”, – svarsto vienas “Veido” skaitytojas.

Viešbutį ir šešių parduotuvių tinklą Rokiškyje bei vieną kepyklėlę Vilniuje valdančios UAB “Darola” direktorius Pranas Blažys sako, kad nedideliuose miesteliuose įsikūrusius, apyvarta negalinčius pasigirti svečių namus ar užeigas nuo šio civilizacijos išradimo iš tiesų gali atbaidyti bankų nustatyti mokesčiai. Jis pats už kiekvieno banko kortelių terminalo aptarnavimą kas mėnesį moka kone šimto litų mokestį, bankui tenka atiduoti 3–4 proc. kliento sumokėtos sumos siekiantį mokestį. “Jeigu jūsų pajamos nedidelės, suprantama, nėra jokio noro jomis dar su kažkuo dalytis”, – dėsto provincijoje dirbantis verslininkas.

P.Blažys pamažu atsiskaitymo banko kortelėmis sistemas įdiegė visuose savo paslaugų taškuose, nes tai darė ir konkurentai, be to, vis daugiau žmonių pageidauja tokios paslaugos jau ir mažuose miesteliuose. “Paprasčiausiai negalėjome to nedaryti – dabar terminalus turi įsirengusios jau ir mažiausios Šilutės krautuvėlės”, – sako šiame pamario miestelyje įsikūrusio viešbučio “Daims” direktoriaus pavaduotoja Laura Raudoniutė. Šiame viešbutyje kortele atsiskaityti galima jau dvejus metus.

“Swedbank” informuoja šiuo metu valdantis daugiau nei 10 tūkst. elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visoje Lietuvoje. Kas mėnesį prieš šio tinklo prisijungia vidutiniškai po 50 naujų įmonių. SEB bankas savo prižiūrimų terminalų skaičių laiko konfidencialia informacija. Bet atskleidžia, kad dėl elektroninių kortelių skaitytuvų įrengimo sąlygų bei įkainių su kiekvienu klientu tariamasi individualiai. Taikomo įkainio dydis esą priklauso nuo įvairių sąlygų – atsiskaitymo kortelėmis apyvartos, susitarimo, kieno lėšomis diegiama įranga. Šiuo metu įkainis svyruoja nuo 1,5 iki 3 proc. Jis skaičiuojamas nuo bendros prekių ir paslaugų, už kurias atsiskaityta banko kortelėmis, sumos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...