2010 Spalio 21

Latvija

“Santarvės centro” lyderis kritikuoja premjerą už latvių skirstymą į “teisingus ir neteisingus”

veidas.lt

Latvijos centro kairės bloko “Santarvės centras” (SC) valdybos pirmininkas Nilas Ušakovas nusiuntė premjerui Valdžiui Dombrovskiui laišką, kuriame griežtai kritikuoja jį už Latvijos piliečių skirstymą “į teisingus ir neteisingus”.

“Atsižvelgiant į Seimo rinkimų rezultatus reikėtų sudaryti stiprią koaliciją ir vieningą profesionalią vyriausybę, atmetus į šalį politines pažiūras ir asmenines ambicijas. Bet vietoj to “į priekį, deja, vėl iškeliami politiniai ir etniniai niuansai ir klausimai”, – pabrėžia N.Ušakovas, kuris yra pirmasis rusas, tapęs Rygos meru.

SC, kurio dauguma rėmėjų pasirengęs pasirašyti vyriausybės deklaraciją, į kurią bus įtrauktos sąlygos dėl pagrindinių valstybės vertybių, bet “mums nesuprantamas kai kurių išankstinių sąlygų kėlimas ir reikalavimas pasirašyti jas kaip atskirą patikinimą”.

“Beprotybė – kaltinti savo šalies piliečius kitos valstybės režimo nusikaltimais, padarytais prieš 70 metų, vien todėl, kad jie yra etniniai rusai. Paklausius jūsų kalbos, ponas Dombrovski, susidaro įspūdis, kad Jūs atstovaujate pažiūroms, neva XXI amžiuje yra vietos kolektyvinei kraujo atsakomybei, reikalaudamas, kad dabartinės Latvijos Respublikos piliečiai, balsavę už CS, kaltintų save už 1940 metų įvykius?!” – sakoma N.Ušakovo laiške.

SC rinkėjai – tokie patys Latvijos piliečiai, kaip bet kurios kitos partijos rinkėjai, pabrėžė jis. Todėl V.Dombrovskis “neturi nė mažiausios teisės rengti viešas egzaminavimo akcijas, duodamas suprasti, kad jie ne visiškai teisingi Latvijos piliečiai, kad jie – tik antros rūšies piliečiai šalyje, kur jie gimė, užaugo ir gyvena”.

SC rinkėjai niekada nieko neokupavo, ir neturi teisintis vien dėl to, kad V.Dombrovskiui gali pasirodyti įtartina šių žmonių etninė priklausomybė, pažymi N.Ušakovas.

“Šis įtarumas, šis skirstymas žmonių į teisingus ir neteisingus piliečius, lojalius ir nelojalius piliečius, ne SC problema – tai Jūsų problema, kurią Jūs darote Latvijos valstybės problema”, – pabrėžia jis.

SC lyderis pažymi, kad praėjusio amžiaus pirmosios pusės įvykiai, jo požiūriu, nėra svarbiausias darbotvarkės klausimas sudarant vyriausybę dabar, kai šalis išgyvena labai sunkią ekonomikos krizę.

“Svarbiausia dabar – nustatyti ekonomikos augimo ir valstybės raidos prioritetus, sprendžiant socialinius ir darbinio užimtumo klausimus, ir nuosekliai juos spręsti vieningoje ir profesionalioje koalicijoje”, – mano jis.

“Pagal konstituciją, Latvijos ministras pirmininkas yra visų valstybės piliečių premjeras. Atėjo paskutinis laikas Jums ne tik aiškiai deklaruoti tai, bet ir įvykdyti piliečių, pabrėžiu – visų piliečių – paskirtą pareigą, kaip tai privalo padaryti atsakingi valstybės veikėjai”, – baigia laišką N.Ušakovas.

Kaip jau pranešta, pirmadienį V.Dombrovskis pareiškė, kad sustabdė derybas su SC, nes “Vienybė” negali atsitraukti nuo savo pateiktų sąlygų ir pradėti derybas nuo “švaraus lapo”, kaip siūlo SC.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...