2011 Birželio 29

Pažadą parašyti vadovėlį apie krizę įvykdė V. Dombrovskis

veidas.lt

BFL

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius sako, jog jo pažadą, kad apie krizės įveikimą Baltijos šalyse bus rašomi vadovėliai, įvykdė Latvijos vyriausybės vadovas Valdis Dombrovskis.

“V. Dombrovskis, kaip žinote, yra įvykdęs vieną iš mano tokių oratorinių pažadų, kad apie tai, kaip mes Baltijos valstybėse 2009 ir 2010 metais įveikėme krizę, bus rašomi vadovėliai. Noriu pristatyti jums V. Dombrovskio ir žymaus Švedijos Andreas Asland neseniai išleistą knygą, kaip Latvija perėjo per finansinę krizę. Tai yra vienas iš pirmųjų, gal ne paskutinis vadovėlis apie tai, kaip reikia įveikti krizes”, – trečiadienį Vilniuje papietavęs su V. Dombrovskiu žurnalistams sakė A. Kubilius.

“Baltijos valstybės čia tikrai turi ką parodyti kai kurios Europos pietų valstybėms, kurioms krizės įveikimas yra vis dar neįveikta užduotis”, – teigė Lietuvos vyriausybės vadovas.

Kiek daugiau nei prieš metus A. Kubilius pareiškė, jog apie Lietuvos pastangas bandant įveikti krizę – atlaikyti ūkio nuosmukį, sumažinti deficitą, išsaugoti nacionalinės valiutos, visuomenės ir politikos stabilumą – bus rašomi vadovėliai.

Jis taip pat vylėsi, kad V. Dombrovskis liks vadovauti Latvijos ministrų kabinetui po rudenį numatomų neeilinių šios šalies parlameto rinkimų.

“Aš tikiuosi, kad V. Dombrovskis, įrodęs, kad yra puikus Latvijos Respublikos ministras pirmininkas, toliau tęs pradėtus darbus ir po Latvijoje greičiausiai įvyksiančių naujų parlamento rinkimų. Lygiai taip linkėčiau, kad mes kartu galėtume realizuoti mūsų bendras pastangas, kad svarbiausi energetinės nepriklausomybės projektai, atominė elektrinė Visagine, apsirūpinimas alternatyviais dujų tiekimais būtų taip pat realizuoti”, – kalbėjo A. Kubilius.

Jis pažymėjo, kad susitikime buvo aptarta situacija Baltarusijoje. A. Kubilius sakė tikįs, jog pavyks pasiekti, kad kaimyninėje šalyje būtų paisoma žmogaus teisių kartu išsaugant šalies suverenumą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...