2011 Vasario 28

Komunalinis ūkis

Sąnaudas gali sumažinti tik namų renovavimas

veidas.lt

Vyriausybei perėmus šilumos ūkio baldymą bei įgyvendinus planus atskirti šilumos ūkio priežiūrą ir jos tiekimą būtų galima sumažinti šilumos kainą, bet realiai būsto šildymo sąnaudas sumažinti padės namų renovavimas, teigia Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis.

“Žmonės kartais painioja šilumos kainą ir sąskaitų už ją dydį. Kai šiluma išlekia pro kiauras namų sienas, šildymas negali būti pigus. Todėl siekiant sumažinti šildymo sąskaitas reikėtų laukti ne pigesnių dujų, o tiesiog efektyviau naudoti šilumą”, – interviu dienraščiui “Lietuvos rytas” tvirtino R.Kuodis.

Anot jo, efektyviai naudoti energiją daug svarbiau nei mėginti sutaupyti vieną kitą centą pertvarkant šilumos ūkio valdymą. Ekonomisto teigimu, renovacija Lietuvai būtų naudinga ir geopolitiniu požiūriu – reikėtų pirkti mažiau dujų iš Rusijos.

Pasak R.Kuodžio, jei Vyriausybė perimtų šilumos ūkio valdymą gal būtų galima taikyti vadinamąjį kryžminį subsidijavimą, kuris leistų sumažinti šilumos kainą bent tose savivaldybėse, kuriose ji beprotiškai didelė.

“Jei šilumos ūkį valdytų valstybinė įmonė, ji kainų neišpūstų tokiais metodais kaip privatininkas, pavyzdžiui, kurą perkantis iš su juo susieto tiekėjo. Valstybinė įmonė būtų suinteresuota ir labai daug šilumos vėjais paleidžiančio būsto renovavimu. Sumažinus šilumos švaistymą būtų galima imtis ir kito darbo – pereiti prie pigesnio vietinio kuro”, – sakė R.Kuodis.

Jo teigimu, privačios bendrovės planuoja savo veiklą trumpam laikui ir greitam pelnui. Jos nejaučia paskatų investuoti į pigesnio kuro naudojimą šildymui, nes rūpinasi tik susigrąžinti investicijas ir užsidirbti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...