2011 Sausio 18

Verslas

Renovacija turi būti skatinama

veidas.lt

Rekordiškai didelės šildymo sąskaitos už gruodžio mėnesį turėtų paskatinti gyventojų diskusijas dėl būtinybės renovuoti ir apšilti namus, prognozuoja premjeras Andrius Kubilius.

“Mano įsitikinimu dabar visuomenėje kaip tik turėtų vykti pačios entuziastingiausios diskusijos apie tai, kodėl reikia renovuoti. Nes kai gauni kelių šimtų litų sąskaitą už šildymą ir kai skaitai spaudoje, kad štai renovuotuose namuose yra mokama keletą kartų mažiau, aš nežinau, kokių dar reikia argumentų, kad įtikintum žmones, jog jie rūpintųsi savo būsto renovavimu”, – tvirtino premjeras.

Anot jo, Vyriausybė yra pasiruošusi finansuoti projektų ruošimą.

“Nes iš tiesų žmonės kartais gali apsigauti, jei pasirenka patys ne tokias technologijas, ne tokius sprendimus, tai po to nusimena”, – teigė premjeras.

Jo tvirtinimu, renovuoto buto kaina rinkoje išauga 30-40 procentų.

“Aš nežinau, ką dar reikia pasakyti ir parodyti žmonėms tokią šaltą ir snieguotą žiemą, kad jie po to labai rimtai galvotų apie būsto renovaciją”, – sakė A.Kubilius.

Vyriausybė iš esmės pritaria, kad iki 2013 metų pabaigos renovuojantiems būstą gyventojams būtų kompensuojama 100 proc. projekto parengimo ir statybos techninės priežiūros išlaidų. Taip tikimasi išjudinti įstrigusią būsto renovavimo programą.

Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra prognozuoja, kad šiemet kas mėnesį bus pradėta renovuoti po 10-20 daugiabučių. Agentūros duomenimis, 2011 metų pabaigoje bendras programoje dalyvaujančių daugiabučių turėtų būti 780.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Rita Rita rašo:

    Ar ne per daug išpūstos renovuojamų būstų kainos,kai ,pvz.,dviejų kambarių išorės sienų yra tik 9 kvadratiniai metrai.Kodėl tų skirtų renovacijai pinigų neatidavus namo benrijai,kad galėtų remontuotis pačios.Nesuprantu,kokiems galams reikalingas projekto paruošimas,juk kiekvienas namas buvo statomas pagal projektą.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...