2011 Gegužės 12

Šalies vadovai iš piliečių gauna šimtus laiškų

veidas.lt

BFL

Šalies svarbiausi pareigūnai iš žmonių gauna šimtus laiškų, rašo “Vilniaus diena”.

Prezidentę šįmet pasiekusių kreipimųsi skaičius artėja prie 2 tūkst., į premjero stalčių kas mėnesį gula per 300 laiškų.

Laiškų, ypač sveikinimų, valstybės vadovams padaugėja per šventes, tačiau sulaukiama ir keistų prašymų, pvz., sugrąžinti į Vilniaus gatves barzdaskučius ir pan.

“Kai kurie gyventojai mano, kad prezidentė sprendžia visus klausimus, nesvarbu, kokios srities jie būtų, pavyzdžiui, prašo surasti darbą, sudaryti komisijas kriminaliniams įvykiams ištirti, peržiūrėti, įvertinti teismo priimtą sprendimą, grąžinti žemę, padėti grąžinti paskolą bankui ir pan., kartais norima papasakoti savo gyvenimo istoriją”, – pasakojo Prezidentės spaudos tarnybos atstovai.

O štai premjerui Andriui Kubiliui skirtuose laiškuose skubama duoti patarimų. Ir įspėjama apie valstybei ar jam pačiam gresiančius pavojus.

Žiemą premjerui dažnai tenka skaityti apie šilumos sąskaitas, šaunančias į padanges. Tokiu atveju į premjerą arba net į visą Vyriausybę kreipiasi ne tik pavieniai žmonės, bet daugiabučių namų savininkų bendrijos. Rezonansiniai sprendimai, tokie kaip kasos aparatų įvedimas dengtose turgavietėse, taip pat nelieka nepastebėti.

Visuomenės informavimo departamento direktorė Lina Karsokaitė tikino, jog į visus žmonių laiškus, o jų premjeras pernai gavo per 3700, yra atsakoma.

A. Kubilius, anot jo atstovų, pats perskaito laiškus ir padiktuoja atsakymus bei asmeniškai juos pasirašo. Premjerui rašantis žmogus turėtų įspėti, kad pageidautų gauti atsakymą.

D. Grybauskaitė prieš vykdama į kokį nors Lietuvos regioną susipažįsta su jo gyventojų laiškais. Taip pat ją pasiekia ir kiti svarbūs, greitai įsikišti reikalaujantys pranešimai. Visus kitus peržvelgia prezidentūros darbuotojai ir tokie laiškai pas šalies vadovę atkeliauja jau su tam tikrais siūlymais, kaip išspręsti tą ar kitą problemą.

Sostinės meras Artūras Zuokas kas rytą tikrindamasis savo elektroninio pašto dėžutę apstulbsta pamatęs kelis šimtus naujų vilniečių laiškų. Dar daugiau jų gauna nuo ryto iki vakaro plušančios dvi sekretorės.

“Mano sekretorės per dieną gauna apie 200 laiškų, todėl ir sėdi dvi sekretorės, mat viena nespėja. Per dvi savaites jau gavau apie 1000 elektroninių laiškų, dar daugybę per “Facebooką”. Tai yra nerealus skaičius”, – sakė A. Zuokas.

Anot jo, žmonės dažniausiai laiškuose skundžiasi mieste pamatę didesnes ar mažesnes problemas, nesutvarkytą aplinką.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...