2012 Balandžio 07

Eksperimentas: dauguma ministrų į el. laiškus neatsako

veidas.lt


„Veidas“, bendradarbiaudamas su vieno iš Lietuvos universitetų studentu, būsimuoju teisininku, atliko eksperimentą, kurio tikslas – patikrinti, ar valdžios atstovai reaguoja į paprastų piliečių jiems siunčiamus laiškus.
Studentas išsiuntė laiškus visiems Vyriausybės ministrams asmeniniais, viešai skelbiamais jų el. pašto adresais. Studentas rašė kamuojamas nežinios dėl savo ateities Lietuvoje, prašė atviro atsakymo apie jaunimo perspektyvas šalyje, kai jaunimo nedarbo lygis yra labai aukštas.
Iš 14 ministrų į studento laišką atsakė trys: finansų ministrė Ingrida Šimonytė, sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys ir dabar jau buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.
R.Palaitis atsakymą pateikė jau kitą dieną, tiesa, tik vienu sakiniu: „O į policiją bandėt stot?“ Studentui atsakius, kad ne, buvęs ministras vėl vienu sakiniu atrašė, kad tyrėjų, turinčių teisininko diplomą, nėra per daug.
I.Šimonytės atsakymas buvo išsiųstas kitą dieną po kreipimosi, 48 minutės po vidurnakčio. Išsamiame ir neformaliame laiške finansų ministrė siūlė atsikratyti įsišaknijusio mąstymo, kad „mums kažkas būtinai nepavyks“, taip pat prisiminė ir savo patirtį: „Pati kažkada atėjau į ministeriją dirbti per konkursą, be jokių protekcijų ir „blatų“, nors jaunimo nedarbas ir tuo metu nebuvo mažas.“
Sveikatos apsaugos ministro atsakymas atėjo po savaitės – nuskenuotas, pasirašytas ir persiųstas ministerijos Bendrųjų reikalų departamento darbuotojos. Laiške R.Šukys stengėsi uždegti pozityvumu, teigė, kad Lietuvos nepriklausomybė atvėrė tokias galimybes, apie kokias sovietmečiu jis net pasvajoti negalėjęs, ir palinkėjo studentui sėkmės.
Kiti ministrai, tarp jų ir aktyviai socialiniame tinkle „Google+“ viešai bendraujantis teisingumo ministras Remigijus Šimašius, ir švietimo ministras Gintaras Steponavičius, į studento kreipimąsi nereagavo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Juras Juras rašo:

  Aplamai valdzios reakcijos i pilieciu keliamus klausimus nera nei per laiskus,nei per protestus,nei per komentarus viesoje erdveje.Jie sau,o mes irgi,kaip kas.

 2. Yra Yra rašo:

  Yra be žodžių ir kitos poveikio priemonės.Gal jau laikas jas prisiminti?

 3. Jurui Jurui rašo:

  pritariu. Ir teisingai rašai kad VALDŽIA. Pabandykite gauti atsakymą į el. laišką kokia nors valst. institucijai eiliniam valdininkui – pavargsi laukti. O nesulaikus atsakymo skambini- taip – tau atsakys. O gal tai baimė raštiškai įforminti atsakymą – liks kaip nekompetencijos įrodymas:)

 4. max max rašo:

  na kartais vienas kvailys gali užduoti tiek ir tokių klausimų , kad ir šimtas gudragalvių neatsakys. O atsižvelgus , kad Lietuva yra visuotinė visų reikalų ekspertų šalis , tai visai liūdna.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...