2010 Lapkričio 24

Užsienio politika

Saakašvilis prašo Europos Parlamentą suteikti Rusijai okupantės statusą

veidas.lt

Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis antradienį kreipėsi į su prašymu pavadinti Rusijos kariuomenės buvimą Gruzijos teritorijoje okupacija, rašo naujienų svetainė interpressnews.ge.

Kalbėdamas Europos Parlamento sesijoje Strasbūre M.Saakašvilis sakė, jog nors Gruzija toliau dalyvaus Ženevos derybose, jai taip pat reikia pradėti politinį dialogą su Rusija.

O tam, kaip pareiškė prezidentas, reikia kvalifikuoti Rusijos karinių atstovų buvimą Gruzijoje.

“Mes, žinoma, ir toliau dalyvausime Ženevos forume, tikėdamiesi, kad mūsų šios dienos pažadas įtikins Rusiją liautis blokavus šias derybas. Bet mums taip pat reikia politinio dialogo, ir kad tai įvyktų, tarptautinė bendrija turi duoti aiškiai suprasti Rusijos vadovybei, jog dabartinė padėtis visiškai nestabili ir nesutvarkyta”, – sakė M.Saakašvilis.

Pasak jo, kad Rusija padarytų kompromisą, turi būti padarytas aiškus pareiškimas apie realiai esamą padėtį.

“Prašome kvalifikuoti Rusijos atstovų buvimą tarptautinių Gruzijos sienų ribose kaip neteisėtą suverenios šalies okupaciją. Daugelis Europos šalių, kaip ir JAV, jau tai padarė”, – pažymėjo prezidentas.

“Taip pat reikia kvalifikuoti kaip etninį valymą tas žiaurias karines kampanijas, kurių aukomis jau tapo šimtai tūkstančių Gruzijos gyventojų”, – sakė M.Saakašvilis.

“Mūsų konstruktyvus pažadas neturės laukiamo poveikio, jeigu mūsų draugai Europoje nepasakys tiesos. Mes priklausome nuo jūsų”, – pridūrė jis.

2008 metų rugpjūtį Rusijos pajėgos užėmė dalį Gruzijos teritorijos, smogusios Tbilisio pajėgoms, kurios mėgino jėga susigrąžinti separatistinės Pietų Osetijos kontrolę. Rusijos pajėgos iki šiol laiko okupavusios 20 proc. Gruzijos teritorijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...