2011 Sausio 26

Užsienis

M.Saakašviliui su rusais niekada nepavyks susitarti

veidas.lt

Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis pareiškė, jog nekantraudamas laukia tos akimirkos, kai nevadins Maskvos prieše ir priešininke, bet skeptiškai įvertino galimybę vesti derybas su dabartine Rusijos vadovybe.

“Manau, kad tas laikas ateis. Tačiau šiandien Rusija yra okupantė, ir tai jau pripažinta pasaulyje, o okupacija visada baigiasi deokupacija”, – pareiškė M.Saakašvilis antradienį televizijos tiesioginėje laidoje “Prezidentas atsako į žmonių klausimus”.

M.Saakašvilis pridūrė, jog “šiandien Rusijos vadovybė sako, kad nori gerų santykių su Gruzija, bet trukdo tik Saakašvilis”.

“Aš noriu užduoti tik vieną klausimą, kas yra jiems Gruzija, gal jie parodys žemėlapyje jos sienas”, – sakė M.Saakašvilis ir pridūrė, kad Gruzijos žemes – Abchaziją ir Pietų Osetiją – okupavo “laukiniai barbarai”.

“Jeigu būtų galima susitarti su Rusijos vadovybe, manęs niekas nepralenktų, bet kai deriesi su šalimi, kurios lygis kaip nasrus pražiojusios reptilijos, reikia bėgti nuo jos”, – sakė jis.

Į klausimą, ar ketina likti valdžioje kaip ministras pirmininkas, kai baigsis antrasis prezidentavimo laikotarpis 2013 metais, M.Saakašvilis tiesiai neatsakė. Pasak valstybės vadovo, Gruzijos interesai jam visada buvo svarbesni nei savo.

Kaip pranešama televizijos kanalo PIK tinklalapyje, iš viso studijoje gauta daugiau kaip 11 tūkst. skambučių ir laiškų. Be kanalo PIK, laidą taip pat transliavo Gruzijos nacionaliniai transliuotojai.

Projektu “Prezidentas atsako į žmonių klausimus” savo transliaciją rusų kalba pradėjo Pirmasis informacinis Kaukazo kanalas (“Pervyj informacionyj kavkazkij”, PIK).

M.Saakašvilis bendravo su Gruzijos žmonėmis beveik tris valandas. Į šalies gyventojų klausimus jis atsakinėjo gruzinų kalba.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...