2011 Sausio 28

Valstybės vadovai:

S.Valiulio mirtis – skaudi netektis Lietuvos kultūrai

veidas.lt

Kino, fotografijos ir televizijos kritiko Skirmanto Valiulio mirtis yra skaudi netektis Lietuvos kultūrai, penktadienį sakė užuojautas pareiškę valstybės vadovai.

“Tai skaudi netektis Lietuvos kultūrai. Talentingas kūrėjas įžvalgiomis mintimis ir originaliomis idėjomis siekė atkreipti dėmesį į pasaulinio ir lietuviškojo kino vertę, savo kritika kvietė kalbėti drąsiau, stengėsi į dialogą įtraukti ir jaunąją Lietuvos kartą, kad ji pastebėtų ir priartėtų prie svarbiausių meno vertybių”, – sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė pažymėjo, kad už profesionaliosios kritikos darbus S.Valiulis ne kartą buvo apdovanotas premijomis, jo aktyvi visuomeninė ir pedagoginė veikla įvertinta valstybiniu apdovanojimu – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Premjeras Andrius Kubilius sakė, kad Lietuva neteko ryškios asmenybės, aktyvaus visuomenininko, talentingo pedagogo.

“Tikiu, kad jo originalios įžvalgos, kritinės pastabos, svajonės ir mintys dar ilgai tarnaus aukščiausio profesionalumo, pilietiškumo, meilės kūrybai prasmingu etalonu. Nuoširdi pagarba ir dėkingumas telydi Skirmanto Valiulio atminimą. Reiškiu gilią užuojautą velionio artimiesiems, kolegoms, bendraminčiams”, – skelbiama oficialioje premjero užuojautoje.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako, jog šalis neteko itin šviesios ir kūrybingos asmenybės, tačiau lieka S.Valiulio knygos ir straipsniai, “tikrosios vertybės, skleistos ir skiepytos studentams, žiūrovams, visai Lietuvos bendruomenei”.

“Ši kūryba, kaip ir pedagoginė veikla, formavo ir ugdė Lietuvos žurnalistų ir žiūrovų auditoriją, mokė ją atskirti ir įžvelgti, kas iš tikrųjų meniška, vertinga ir prasminga”, – savo užuojautoje rašo parlamento pirmininkė.

S.Valiulis mirė penktadienį, eidamas 73-uosius metus

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...