2011 Vasario 01

Rusija

Rusų teisės ir laisvės bus apsaugotos

veidas.lt

Rusijos ministras pirmininkas Valdimiras Putinas užtikrino, jog laisvės idealai bus nepajudinami ir Rusijos piliečių teisės bus apsaugotos, kaip buvo įvesta pirmojo Rusijos prezidento Boriso Jelcino, pranešama BBC tinklalapyje.

“Pirmojo prezidento vaidmuo šios valstybės kūrime, laisvės idealų ir demokratijos diegime milžiniška”, – sakė V.Putinas savo kalboje prieš koncertą, surengtą B.Jelcino 80-ojo jubiliejaus proga.

Pasak jo, bus padaryta viskas, kad Rusija būtų klestinti valstybė, “kur žmonės atviri, kur žmonėms sudaromos visos sląygos saviraiškai, jų teisės ir laisvės apgintos”.

Į koncertą atvyko visas šalies politikų ir kultūros veikėjų elitas, Rusijos prezidento žmona Svetlana Medvedeva, taip pat ir premjero žmona Liudmila Putina.

B.Jelcinas mirė 2007-ųjų balandį, eidamas 77-ius metus. Praėjus beveik ketveriems po pirmojo posovietinės Rusijos prezidento išėjimo anapilin jo nuveikti darbai šiame poste vis dar vertinami labai prieštaringai.

Vis dėlto B.Jelcinas neginčijamai paliko ryškų pėdsaką Rusijos istorijoje ir jo politiniam palikimui, paženklintam didžių lūkesčių bei sunkių negandų, skirta virtinė televizijos laidų ir parodų.

B.Jelcinas devintojo dešimtmečio pabaigoje buvo vienas demokratinio judėjimo lyderių. Tačiau būtent jis 1993 metais savo įsaku pasiuntė tankus prieš parlamentą, kad priverstų pasiduoti varžovus komunistus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...