2011 Vasario 10

Užsienis

Rusijos prezidentas įsakė dislokuoti daugiau ginkluotės Kuriluose

veidas.lt

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas įsakė nusiųsti į Kurilų salas daugiau ginkluotės, kad jos “pakaktų” šiam regionui apginti, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Be to, kaip praneša Rusijos informacijos agentūros, remdamosi aukštais Gynybos ministerijos pareigūnais, abu desantiniai karo laivai “Mistral”, kuriuos Maskva ketina įsigyti Prancūzijoje, bus atiduoti Ramiojo vandenyno laivynui.

“Ginkluotė, kuri bus ten papildomai dislokuota, turi būti būtina, pakankama ir moderni, kad užtikrintų šių salų, kaip neatimamos Rusijos dalies, saugumą”, – sakė D.Medvedevas pasitarime su Rusijos gynybos ministru ir regionų plėtotės ministru.

Atsakydamas į tai gynybos ministras Anatolijus Serdiukovas pažadėjo artimiausiu laiku parengti divizijos, esančios Kurilų salose, perginklavimo programą.

Rusijos gynybos žinybos vadovas pranešė, kad atliko visų divizijos Kuriluose objektų – ir karinių, ir socialinių – patikrinimą.

“Dabar aišku, kokių mums būtinai reikia techninių priemonių ir kiek lėšų tam yra pagal valstybinę ginkluotės programą”, – sakė A.Serdiukovas.

Perginkluojant kariuomenės grupuotę ir pajėgas Kurilų salose daugiausia dėmesio turi būti skiriama naujausiems priešlėktuvinės gynybos kompleksams, oro bazės su išplėtotu aerodromų tinklu kūrimui ir Ramiojo vandenyno laivyno papildymui laivais bei raketiniais kateriais. Tai pareiškė Visuomenės tarybos prie Rusijos gynybos ministerijos prezidiumo narys Igoris Korotčenka.

Tame pačiame pasitarime D.Medvedevas sakė, jog Rusija kviečia bendradarbiauti Kuriluose gretimas šalis, atskirai pažymėdamas, kad Maskva pasirengusi bendradarbiauti su tais, kurie nelaiko įžeidžiamu tokio bendradarbiavimo.

D.Medvedevas pernai lapkritį pirmasis iš Rusijos vadovų aplankė ginčijamas salas. Po jo Kuriluose apsilankė iš karto keli aukšti Rusijos asmenys: gruodį – vicepremjeras Igoris Šuvalovas, sausį – gynybos ministro pavaduotojas Dmitrijus Bulgakovas ir Regionų plėtotės ministerijos vadovas Viktoras Basarginas, vasarį – gynybos ministras Anatolijus Serdiukovas.

Japonijos užsienio reikalų ministerija ne kartą pareiškė protestą prieš Rusijos oficialių asmenų keliones į Kurilus.

Pirmadienį Japonijoje vyko vadinamoji Šiaurinių teritorijų diena. Vienos Japonijos kraštutinių dešiniųjų organizacijų nariai išniekino Rusijos vėliavą, o Japonijos premjeras Naoto Kanas (Naotas Kanas) pavadino “neleistinu šiurkštumu” D.Medvedevo kelionę į Kurilus.

Maskva savo ruožtu pareiškė, kad Rusijos suverenitetas Kurilams negali būti peržiūrėtas.

D.Medvedevo sprendimas dislokuoti ginkluotę Kuriluose yra politinio pobūdžio ir patvirtina, kad Rusija neleis peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo rezultatų, agentūrai “RIA Novosti” sakė Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Igoris Barinovas.

Po prezidento kelionės į Kurilus daug metų trunkantis abiejų šalių tarpusavio ginčas dėl šių teritorijų tik paaštrėjo, bet abi šalys be paliovos teigia, kad derybos dėl taikos sutarties bus tęsiamos, o salų problema neturi trukdyti plėtoti ekonominių ryšių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Leo Leo rašo:

  Ku tik nera rusiskos destrukcijos

 2. Aurimas Aurimas rašo:

  Ir atsakymas kodėl ponas Medvėdevas lankėsi Kuriluose, ne šiaip papramogauti, o apžiūrėti kokia padėtis.

  Bet ir dėl “Mistra” R. Juknevičienė klydo, jis mums grėsmės potencialiai nekelia, kels japonams. Įdomu bus pasižiūrėti kaip viskas rutuliosis.

 3. Jaunius Jaunius rašo:

  E. Lucas ir jo knyga ” Naujas 6altasis karas” teikia =ini7 apie Rusijos planus.

 4. Jaunius Jaunius rašo:

  Pataisymas lietuvių kalba:

  Žurnalisto E. Luco knyga ” Naujas šaltasis karas” teikia žinių apie Rusijos siekius.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...