2011 Vasario 22

Rusija

Rusijoje Arabų pasaulio scenarijus nepavyks

veidas.lt

Situacija Artimuosiuose Rytuose ir arabų pasaulyje gali dezintegruoti tankiai gyvenamas valstybes ir į valdžią gali ateiti fanatikai, pareiškė Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

“Pažiūrėkite į situaciją, kuri susiklostė Artimuosiuose Rytuose ir arabų pasaulyje – ji nepaprastai sudėtinga, gali būti itin didelių sunkumų”, – pareiškė D.Medvedevas Nacionalinio antiteroristinio komiteto posėdyje antradienį.

Kai kuriais atvejais, pabrėžė prezidentas, “gali būti kalbama apie didelių tankiai gyvenamų valstybių dezintegraciją”, apie šių valstybių subyrėjimą “į smulkias šukes”.

“O valstybės šios labai sudėtingos, labai tikėtina, kad vyks sudėtingi įvykiai, fanatikai gali ateiti į valdžią” – tai reikš, kad gaisrai liepsnos dešimtmečius ir plis ekstremizmas ateityje, reikia žiūrėti tiesai į akis”, -sakė D.Medvedevas.

Jis pridūrė: “Tokį scenarijų jie ir anksčiau rengė mums, juo labiau dabar jie mėgins jį įgyvendinti, bet, šiaip ar taip, šis scenarijus nepavyks”.

Drauge, pabrėžė Rusijos prezidentas, įvykiai Artimuosiuose Rytuose darys “tiesioginį poveikį” situacijai Rusijoje.

“Turima omenyje tai, jog šitai vyks ilgai ateityje, turimi omenyje dešimtmečiai, būkime sąžiningi sau, nereikia mėginti apgauti save ir klaidinti piliečius: Tai – didelė, sudėtinga problema, kad būtų galima ją įveikti, reikės labai daug pastangų labai ilgą laiką”, – sakė D.Medvedevas.

Kalbėdamas apie ekstremizmo ir terorizmo problemą Rusijos vadovas nurodė, kad jos sprendimas neatsiejamas nuo būtinybės visokeriopai plėtoti regionus, visų pirma Šiaurės Kaukazą, vykdyti socialinę programą, kurti darbo vietas, įgyvendinti švietimo programas, remti švietimą ir kuo plačiau remti rusišką islamą.

“Tas, kas pasirengęs pasikeisti, turi gauti galimybę, o tas, kuris trokšta kraujo – užspringti savo krauju”, – pabrėžė D.Medvedevas.

Kitokių požiūrių nėra, pridūrė jis, ir negali būti.

“Norėčiau pasakyti viena: tai mūsų šalis ir mūsų žemė, mes privalome įvesti pas save tvarką, mums visiems ir, visų pirma, mūsų vaikams, ir mes įvesime tvarką”, – sakė D.Medvedevas.

Jis pabrėžė, kad niekas, išskyrus pačius Rusijos gyventojus, “tvarkos šioje srityje įvesti negalės”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...