2011 Vasario 20

Užsienis

Dėl situacijos arabų pasaulyje “bus visiems karšta” ir pirmiausia ES ir JAV, pareiškė Lukašenka

veidas.lt

Svarbiausia pamoka Baltarusijai iš neramumų arabų pasaulyje yra tai, kad reikia eiti savo keliu, šeštadienį pareiškė šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Pastaruoju laiku daugelyje Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalių vyksta masinės protesto akcijos. Tunise ir Egipte dėl jų krito valdantieji režimai. Šiuo metu neramumai tebevyksta Jemene ir Bahreine. Prieš vyriausybę nukreiptos protesto akcijos taip pat nusirito per Alžyrą, Iraką ir Jordaniją.

“Pamoka mums – nieko negalima tikėti, niekuo negalima pasikliauti. Tik savo jėgomis”, – žurnalistams sakė A.Lukašenka, kuris gruodžio mėnesį po ginčijamų rinkimų, kurių nepripažino Vakarai, buvo perrinktas ketvirtai kadencijai.

Pasak jo, stipriųjų bijomasi ir jų nemėgstama, todėl Baltarusija “buvo daužoma, dabar daužoma ir bus daužoma”.

Baltarusijos lyderis mano, kad nuo situacijos arabų pasaulyje “bus karšta visiems” ir pirmiausia visai Europos Sąjungai (ES) ir JAV.

“Mes dar matysime, kai nuo šios tunisizacijos ir kairizacijos pasaulis krūptels dar ne kartą”, – pridūrė A.Lukašenka, kurį JAV yra pavadinusios paskutiniu Europos diktatoriumi.

Jo nuomone, ES ir JAV paliko likimo valiai šių šalių lyderius tuo tarpu jeigu Bendrija ir Amerika būtų stojusios prieš islamizaciją, gaisrą šiose šalyse būtų buvę galima užgesinti. Šiandien jau aiškiai matyti, kas ateis į valdžią šiose šalyse, mano A.Lukašenka.

“Kai ten (Tunise, Egipte) prasidėjo neramumai, jie paliko savo prezidentus – ir pradėjo reikalauti demokratijos… Štai koks jų sąžiningumas ir padorumas”, – sakė Baltarusijos prezidentas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...