2011 Vasario 11

Verslas

Galvijus tieks arabams

veidas.lt

Lietuviams priklausanti Latvijos bendrovė “Baltic Meat Standard” pradėjo derybas su Irako verslininkais dėl Baltijos valstybėse užaugintų jaučių eksporto.

Pasak Latvijos įmonės bendraturčio Žemės ūkio kooperatyvo “Lietuviška mėsa” valdybos pirmininko Vidmanto Jonikos, po poros savaičių derėtis atvažiuos Irako vyriausybės atstovai, kurie iki šiol jaučių jie įsigydavo iš turkų, o kainos, dėl kurių vyks derybos, bus šiek tiek didesnės nei tos, kokiomis mėsa parduodama turkams, penktadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

Jis sako, kad eksporto kiekiai neribojami ir jau aišku, kad jei sutartys bus pasirašytos, Baltijos valstybėse tiek raguočių, kiek reikia irakiečiams, nebus.

Galvijai į Artimuosius Rytus keliautų bandovežiais ir keltais, svarstoma ir galimybė juos siųsti lėktuvais.

Šiemet nenutrūks ir eksportas į Turkiją, pernai supurtęs mūsų rinką ir padidinęs jautienos kainas. “Realūs pardavimai prasidės artėjant vasarai. Ūkininkams siūlome iki to laiko nepardavinėti savo augintinių, nes perdirbėjai dabar mėgina numušti kainas”, – sako V.Jonika, pasak kurio 2010 metais mėsinių galvijų auginimas jau buvo pelninga veikla.

Verslininkas pažymi, kad kol kas sutartys su turkais ir irakiečiais trumpalaikės, tačiau, jei pavyks įsitvirtinti šiose rinkose, mūsų galvijų augintojų laukia šviesi ateitis.

Didelės bėdos, kad žaliava išvežama, kol kas nemato ir perdirbėjai.

“Turkai moka aukštą kainą ir augintojams tai naudinga. Gyvulių trūko ir iki šiol. Mes, kaip perdirbėjai, parduodami produktus vis tiek pasiimame savo maržą. Tik pageidautina, kad tokie pirkimai būtų ilgalaikiai, nes kitaip rinka išmušama iš pusiausvyros”, – sako Krekenavos agrofirmos generalinis direktorius ir koncerno “Vikonda” prezidentas Linas Grikšas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. galvijus galvijus rašo:

    šaunu kad kainos kils, tai iš žemės ūkio bus galima nors kiek pragyventi, iki 2010 vasaros vieno jaučio sveriančio 500 kg gyvo svorio supirkimo kaina buvo 2,80-3,30 lt už kg , rudenį pasiekė 5 lt/kg dabar apie 4,40 .
    o pirkėjams parduotuvėse tai vistiek vienodai, nes didžioji dalis mėsos ateina iš lenkijos ypač kiauliena, o lietuviška iškeliauja i rusija, nuo praeitu metų į turkiją . turkai moka po 9,90 lito už kg gyvo svorio. Lietuviška galvijiena yra labai aukštos kokybės ir vertinama. o ir savikaina buvo aukštesnė nei gaunama kaina, ir daug ūkininkų dirbo nuostolingai net su es parama. jei palygintumėte ž ū produkcijos supirkimo kainas nuo 1996 iki dabar tai pamatytumėt kad jos mažėja, bet didėja perdirbimo ir pardavimo dalis.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...