2011 Sausio 22

Transportas

Rusija neįsileidžia lenkų sunkvežimių

veidas.lt

Jau kelios dienos į Rusiją neįleidžiami sunkvežimiai su lenkiškais valstybiniais numeriais, informuoja Lenkijos naujienų agentūra PAP.

Nors lenkų politikai plačiai kalba apie Lenkijos ir Rusijos santykių atšilimą, gyvenime to kol kas nematyti. Baltarusijos ir Estijos pasienio perėjose su Rusija įstrigo dešimtys lenkų sunkvežimių. Lenkijos konsulatų Maskvoje ir Peterburge darbuotojai vairuotojams pristato maistą ir karštus gėrimus.

Pagrindinė šios blokados priežastis – sausio viduryje pasibaigė Lenkijos ir Rusijos sutartis dėl tranzitinių pervežimų, o naujos dar nėra, kadangi suinteresuotos šalys nesuranda bendros kalbos.

Rusai tvirtina, kad lenkai nori padidinti tranzitinių pervežimų į trečiąsias šalis leidimų limitą 50 tūkstančių, bet dėl to rusų vežėjai turėtų 150 milijonų eurų nuostolių per metus.

Kelias dienas po tranzitinių pervežimų sutarties termino pabaigos rusai lenkų vairuotojus įleisdavo šiems sumokėjus apie 150-180 zlotų, tačiau nuo penktadienio vakaro šie leidimai jau neparduodami.

Neoficialiai kalbama, jog šie veiksmai yra atsakas lenkams, kurie rusų vežėjams Lenkijoje skiria tūkstantines baudas už menkiausius nusižengimus eismo taisyklėms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...