2011 Balandžio 08

Politika

Medvedevas ir Komorowskis toliau gerins Rusijos ir Lenkijos santykius

veidas.lt

Būsimas Rusijos ir Lenkijos prezidentų Dmitrijaus Medvedevo ir Bronislawo Komorowskio (Bronislavo Komorovskio) susitikimas bus dar vienas teigiamų pokyčių Maskvos ir Rusijos santykiuose etapas, mano Politikos technologijų centro viceprezidentas Aleksejus Makarkinas.

“Proveržis Rusijos ir Lenkijos santykiuose buvo pasiektas pernai balandį, kai mūsų premjeras ir Lenkijos valstybės vadovas aplankė Katynę, padėjo gėlių prie memorialo. Lenkus sujaudino Rusijos užuojauta dėl lėktuvo katastrofos, kurioje žuvo Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis (Lechas Kačynskis). Ir šis proveržis buvo įtvirtintas pernai per D.Medvedevo vizitą į Varšuvą”, – pareiškė A.Makarkinas penktadienį agentūrai “Interfax”.

“Prezidentų susitikimas Smolenske, be abejo, turi tapti kitu santykių gerinimo etapu. Svarbiausia, kad ši konstruktyvių santykių tendencija išliko”, – sakė politologas.

A.Makarkino nuomone, Rusijos ir Lenkijos užmezgė gana efektyvų tarpusavio ryšį, kuris leidžia tikėtis, kad bus tęsiamas santykių tarp abiejų valstybių gerinimo kursas.

“Svarbu, kad tęsiamas dialogas, kuris, mano nuomone, gana sėkmingai palaiko abu prezidentai. Pernai Medvedevo vizitas į Varšuvą buvo labai sėkmingas”, – pažymi ekspertas.

Pasak A.Makarkino, tam tikri Rusijos ir Lenkijos nuomonių skirtumai klausimais, susijusiais su Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofa pernai, yra darbiniai, ir dvišaliai ryšiai parodė, kad šie klausimai išsprendžiami.

“Lėktuvo katastrofa – dramatiška. Mes turime klausimų lenkams, o lenkai mums. Pavyzdžiui, mūsų prokuratūra mano, kad Lenkija nedavė atsakymo į visus klausimus, kuriuos uždavė Rusijos pareigūnai, atlikdami tyrimą. Yra nesutarimų, bet jų bet kuriuo atveju būtų buvę”, – sakė politologas.

Jo nuomone, Lenkijai grynai psichologiškai sunku priimti realybę, kad dėl lėktuvo katastrofos kalti jų KOP karininkai.

“Tai psichologiškai jiems sunku pripažinti. Tačiau kažkokius Rusijai priešiškus pareiškimus, akivaizdžiai angažuotus, daro tik dalis Lenkijos visuomenės, simpatizuojanti opozicinei partijai “Įstatymas ir teisingumas”, – pažymi ekspertas.

“Tuo tarpu kitos politinės jėgos, sudarančios valdančiąją koaliciją, elgiasi korektiškai ir santūriai. Todėl aš manau, yra gera galimybė svarstyti visus sudėtingus klausimus”, – sakė A.Makarkinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. AŠ rašo:

    o dujos lietuv-šudvietei: tiu.. tiu..
    ir nafta, taip pat


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...