2011 Kovo 16

Energetika

Rusija negali sutrukdyti Europos Sąjungai atskirti vamzdynus nuo tiekėjų

veidas.lt

Rusija negali sutrukdyti Europos Sąjungai (ES) įgyvendinti plano, numatančio infrastruktūrą atskirti nuo energetikos išteklių pardavėjų, agentūrai BNS sakė Globalizacijos problemų instituto vadovas Michailas Deliaginas.

“Infrastruktūros atskyrimu nuo energetikos išteklių tiekėjų, kaip ir visa energetikos rinkos liberalizavimo politika siekiama užtikrinti vartotojų interesus tiekėjų nenaudai. Dėl šių, ir dėl panašaus pobūdžio klausimų, ES paprasčiausiai negali eiti į dialogą, nes dėl didelių skirtumų tarp jos narių kiekvienas sprendimas – tai įvairaus lygio kompromisų rezultatas, kurį vėliau pernelyg sunku keisti”, – paaiškino jis.

“Svarbu suprasti, kad Rusiją valdančios grupuotės aktyvai, įskaitant jų žmonų ir vaikų, didžia dalimi jau išvežti į ES teritoriją, ir rimtas konfliktas su Europos Sąjunga šioje srityje paprasčiausiai neįmanomas”, – pažymėjo M.Deliaginas.

“Suprantama, tiesioginis konfiskavimas sulauktų atkirčio, tačiau šiandien vienintelis būdas normalizuoti santykius su ES energetikos srityje – tai pamažu liautis ją aprūpinti ir persiorientuoti į Kinijos rinką. Nepaisant viso legenda tapusio kinų derybininkų tvirtumo, jie vis dėlto atsakingiau žiūri į savo veiksmus negu Europos biurokratai, tačiau tokiam manevrui reikia turėti valstybę, kuri orientuota į savo šalies interesus”, – sakė jis.

“Rusijos valstybė kol kas – tai pirmiausia korumpuotų asmenų asmeninio praturėjimo instrumentas. Šalies interesai nerealizuojami. Valstybės sveikimo požymiai gali pasireikšti tik po 2012 metų, kai įvyks sistemos krizės, kuri neišvengiama, nes tokio pobūdžio motyvacija, tiesiai sakant, nesuderinama su gyvenimu”, – pareiškė M.Deliaginas.

M.Deliaginas dirbo prezidento Boriso Jelcino ekspertų grupėje, buvo tuometinio ministro pirmininko Michailo Kasjanovo ir vicepremjero Boriso Nemcovo patarėjas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...