2010 Gegužės 26

Kariuomenė

Rusai tikrins Lietuvių kariuomenę

veidas.lt

Gegužės 26-27 dienomis keturi Rusijos Federacijos Ginkluotės kontrolės inspektoriai lankosi Lietuvos kariuomenės daliniuose, kur atliks numatyto rajono inspekciją pagal 1999 m. Vienos dokumentą.

Rusijos Federacijos ginkluotės kontrolės inspektoriai lankysis Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas”, Gaižiūnų poligone, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.), taip pat Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) štabe Kaune ir KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Remiantis Vienos dokumentu, kiekviena Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgų.

Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus bei karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių ginkluotės kontrolės inspekcijų bei vizitų.

Praėjusiais metais Rusijos Federacijos kariniai ekspertai atliko vieną vertinimo vizitą pagal 1999 m. Vienos dokumentą, vieną vertinimo vizitą pagal dvišalį Lietuvos ir Rusijos Federacijos susitarimą dėl pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių įgyvendinimo ir vieną žvalgomąjį skrydį pagal Atviros oro erdvės sutartį.

Lietuvos ginkluotės kontrolės ekspertai praėjusiais metais Rusijoje (Kaliningrado srityje) atliko vieną vertinimo vizitą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. lietuvis lietuvis rašo:

    Na TOKIE IR TIKRINTOJAI GREICIAUSIAI GRU KARININKAI FOTKINS STRATEGINIUS TASKUS.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...