2015 Vasario 23

Lietuvos kariai mokėsi reaguoti į hibridinio karo grėsmes

veidas.lt

„Mūsų kariuomenė žengia koja kojon su dabartinėmis geopolitinėmis grėsmėmis, todėl namų darbus atliekame kruopščiai ir nuosekliai”, – „Veidą” patikino Lietuvos kariuomenės mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ vado padėjėjas kapitonas Ainaras Jonaitis.

Sausumos pajėgų greitojo reagavimo batalionų kovinių grupių ir kitų Lietuvos kariuomenės vienetų nariai Gaižiūnų poligone, Rukloje ir Jonavos mieste surengtose pratybose apmokyti reaguoti į hibridinio karo grėsmes.

Penkių dienų trukmės (vasario 17-21 d.) Lietuvos kariuomenės organizuotose lauko taktinėse pratybose „Sąveika 2015” šią savaitę dalyvavo 1800 karių.

Gaižiūnų poligone įsibėgėjęs veiksmas kėlėsi į Jonavos miestą ir jo prieigas, taip pat į bendrovės „Achema“ teritoriją, kur modeliuodami skirtingus scenarijus pratybų organizatoriai treniravo padalinius mokydami reaguoti į hibridinio karo grėsmes: rotacijos principu batalionų kovinės grupės vykdė karinius patrulius, užtikrino objektų ir teritorijos apsaugą, įrenginėjo patikros postus ir vykdė patikrinimo procedūras, reagavo į galimas provokacijas, bendradarbiavo su menamais valdžios atstovais ir civiliais gyventojais.

Kaip patiko kapitonas A.Jonaitis, šiose pratybose siekta pasitikrinti brigados „Geležinis vilkas” padalinių ir greitojo reagavimo batalionų (Sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų pagrindu suformuotos greitojo reagavimo pajėgos) tarpusavio sąveiką įvedus aukštesnius budrumo lygius bei modeliuojant skirtingus žaidybinius scenarijus bei atliekant skirtingas karinių užduočių vykdymo treniruotes.

Pratybų organizatoriams talkino krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, batalionų kovinių grupių veiksmus stebėjo ir vertino kariai iš Sausumos pajėgų, o priešiškus veiksmus imitavo Kunigaikščio Vaidoto bataliono kariai.

Tokio pobūdžio pratybos, orientuotos į greitojo reagavimo priemonių treniruotes, Lietuvoje organizuotos pirmą kartą. Daugiau jų (ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygmeniu) numatoma jau šį pavasarį.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...