2015 Gruodžio 16

Rusijos protu nesuvoksi

Rusai poilsiaus Sirijoje?

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Kur poilsiauti rusams? Į Egiptą – pavojinga, į Turkiją – negalima, nes šalys konfliktuoja, į Baltijos valstybes – ten “fašistai”, o Vakarų Europa – dėl krizės Rusijoje tampa per brangi. Belieka tik Sirija. Rusijos kelionių agentūra “Megapolis” ruošiasi siųsti turistus į Siriją, rašo “Foreign Policy”.

Nuo kitų metų “Megapolis” planuoja pardavinėti kelionių paketus “Assado turai” – tai 4-5 dienų kelionė “su viskas įskaičiuota” už 1,5 tūkst. dolerių. Kelionės pavadinimas nestebina – Rusija jau kelis mėnesius savo karine aviacija ir kitaip aktyviai palaiko Sirijos diktatorių Basharą al-Assadą.

Klausiate, kiek bepročių atsiras? Visi turistai yra bepročiai – jie moka pinigus, kad galėtų pamatyti tai, ką per televizorių gali matyti nemokamai.

Pasak Anatolijaus Aronovo, kurio kompanija padėjo užpildyti prašymą “Megapoliui” dėl licencijos kelionėms išdavimo, šiuo metu rusai turi daug privalumų keliaudami į Siriją. A.Aronovas leidiniui “Novaja gazeta” teigė, kad sirai jau įprato prie rusų karių buvimo. Daug sirų studijavo Rusijos universitetuose, todėl kalba rusiškai ir turistams nekils kalbos barjero. Be to, sirams labai trūksta pajamų ir kainos rusų tikrai neišgąsdins.

Ir visai nesvarbu, kad jau kelerius metus vykstantis konfliktas privertė milijonus sirų palikti šalį, dar milijonai tapo pabėgėliais savo šalyje. Taip pat neįdomu, kad Rusija, Prancūzija, JAV ir kitos šalys nuolat bombarduoja pilietinio karo ugnyje paskendusią šalį.

“Megapolis” jau derasi su Sirijos viešbučiais ir transporto kompanijoms bei laukia patvirtinimo iš Maskvos ir Damasko.

Sirija / "Scanpix" nuotr.

Tiesa, tai ne pirmas toks rusų kelionių kompanijų originalus pasiūlymas. Praėjusiais metais “Megapolis Kurort”  siūlė panašias keliones į karo nusiaubtą Rytinę Ukrainą. Tuomet keturių dienų kelionė kainavo 3 tūkst. dolerių – dvigubai daugiau nei dabar į Siriją, nors ši gerokai toliau nei Ukraina.

“Klausiate, kiek bepročių atsiras? Visi turistai yra bepročiai – jie moka pinigus, kad galėtų pamatyti tai, ką per televizorių gali matyti nemokamai”, – teigė A.Aronovas.

Visą originalų tekstą skaitykite čia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...