2011 Sausio 18

Istorija

Rusai parodys filmą apie žvalgus

veidas.lt

Filmas “Tikra istorija. Teheranas 43″, skirtas žvalgų porai – Gevorkui ir Goarai Vartanianams, sausio 24-25 dienomis bus rodomas per Pirmąjį televizijos kanalą, pranešė Rusijos išorės žvalgybos spaudos biuro vadovas Sergejus Ivanovas.

“Tai vienas dokumentinio-meninio ciklo “Dvikovos” filmas, kurį Pirmajam kanalui parengė studija “Artel”. Jame pasakojama apie užsienio žvalgybos darbuotojus, dalyvavusius lemtinguose Antrojo pasaulinio karo įvykiuose”, agentūrai “Interfax” pasakojo S.Ivanovas.

Vartanianai labai daug padarė, kad 1943 metais Teherane neįvyktų pasikėsinimas į Josifą Staliną,Winstoną Churchillį (Vinstoną Čerčilį) ir Frankliną Rooseveltą (Frankliną Ruzveltą).

“Vartanianai dirbo jaunimo būryje, ir būtent jie aptiko vokiečių diversantų grupę. Apie tai jie pranešė sovietų rezidentūros vadovybei, o toliau šiuo reikalu užsiėmė darbuotojai, kuriems reikėjo nukenksminti priešus”, – pasakojo S.Ivanovas.

Vartanianų tarnyba Irane truko iki 1951 metų ir tapo svarbiausiu jų gyvenimo etapu. Tai vienintelis jų agentūrinės veiklos “puslapis”, kurį kol kas galima atskleisti, pažymėjo jis.

Filmo premjera bus rodoma per Goaros Vartanian gimtadienį – sausio 25 dieną jai sukanka 85-eri.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...