2011 Vasario 18

Kultūra

Rusai nori paminklo V.Vysockiui

veidas.lt

Lietuvos rusų sąjungos inicijuotuose paminklo rinkimuose rusų asmenybei ar simboliui nugalėtoju pripažintas 42 proc. balsų surinkęs poetas, aktorius ir muzikantas Vladimiras Vysockis.

Partija pranešė šią savaitę pradėsianti rinkti parašus už paminklo jam statymą Vilniaus centre.

“Nors mūsų iniciatyva sulaukė nepelnyto lietuvių priešiškumo, džiaugiamės, kad ji suvienijo rusų tautybės žmones, gyvenančius Vilniuje”, – penktadienį pareiškė Rusų sąjungos pirmininkas Sergejus Dmitrijevas.

Jo teigimu, renkant paminklą balsavo daugiau kaip 8 tūkst. žmonių. Žmonės esą buvo apklausiami internete, telefonu ir sostinės gatvėse, balsadėžės buvo įrengtos rusų mokyklose ir darželiuose.

Už paminklą V.Vysockiui balsavo 3435 respondentai. Anot Rusų sąjungos pranešimo, nedaug nuo jo atsiliko rusų kultūros simbolis matrioška, surinkusi 2501 arba 31 proc. gyventojų balsų.

Trečioje vietoje liko caras Petras I, gavęs 981 balsą (12 proc.), o paminklus Michailui Kutuzovui ir Sergejui Bodrovui sostinėje norėjo matyti 6-7 proc. vilniečių. Savo kandidatą paminklui pasiūlė apie 2 proc. gyventojų.

Pasak S.Dmitrijevo, paminklas V.Vysockiui turėtų stovėti sostinės senamiestyje – Pilies gatvėje, nes ši yra tapusi gatvės muzikantų ir kitų menininkų mėgstama vieta.

Surinkus gyventojų parašus dėl vietos paminklui bus kreipiamasi į Vilniaus miesto savivaldybę dėl leidimo statybai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...