2011 Sausio 25

Nafta

“Družbos” remontą žadėjusi Maskva vamzdyną “atidavė” Baltarusijai

veidas.lt

Kremliaus pozicija dėl naftotiekio “Družba” atšakos į Lietuvą vėl pasikeitė. Remontą metų metus žadėjusi Maskva vamzdyną “atidavė” Baltarusijai, rašo “Vilniaus diena”.

“Družbos” vamzdynus valdančios Rusijos bendrovės “Transneft” atstovas spaudai Igoris Diominas “Vilniaus dienai” teigė, jog gedimai, kuriais motyvuojant 2006 metų vasarą Lietuvai nutrūko naftos tiekimas, užfiksuoti Baltarusijoje esančiame “Družbos” ruože, tad “Transneft” nemato būtinybės remontuoti “svetimą” vamzdyną.

“Tai ne mūsų teritorija ir ne mūsų vamzdis, atleiskite. Mūsų atsakomybė baigiasi ties siena. Siena baigėsi – baigėsi ir mūsų vamzdis. Toliau – baltarusių vamzdis. Vamzdis priklauso Baltarusijai, ne mums”,- teigė I.Diominas.

Anot jo, “Družbos” atšakos remonto turėtų imtis tuo suinteresuotos šalys.

“Kodėl mes turėtume taisyti svetimą vamzdį? Už naftos tranzitą iš mūsų ima pinigus. Mokestis tam ir renkamas, kad būtų prižiūrimas ir taisomas tas vamzdis. Nežinau, kaip pas jus, Lietuvoje, bet Rusijoje taip yra”, – kalbėjo I.Diominas.

Jis kalbėjo, jog atnaujinti naftos tiekimą Lietuvai neapsimoka, o “prasmė” tiekti žaliavą naftotiekiu atsiras, jeigu bus atlikta Mažeikių įmonės rekonstrukcija ir ji pradės perdirbti naftą didesne apimtimi, pavyzdžiui, 15 mln. tonų per metus.

Rusijos dienraštis “Novaja Gazeta” paskelbė “WikiLeaks” paviešintą JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentą, kuriame teigiama, kad dabartinis Rusijos vicepremjeras Igoris Sečinas, 2006 metais vadovavęs bendrovės “Rosneft” direktorių tarybai ir ėjęs pareigas prezidento administracijoje, spaudė naftos jmones netiekti žaliavos lenkams parduotai “Mažeikių naftai”. Jis esą taip pat nurodė nutraukti naftos tiekimą “Družbos” vamzdynu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...