2013 Rugsėjo 01

Rugsėjo pradžioje – ralis „Aplink Lietuvą“

veidas.lt


Rugsėjo 6-8 dienomis Lietuvos automobilių klubas (LAK) rengia tradicinį ralį „Aplink Lietuvą 2013“, kurio bendrosios automobilių įskaitos nugalėtojams bus įteiktas garbingiausias šių lenktynių trofėjus – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurė.

Seniausias ralis Lietuvoje

„Raliai „Aplink Lietuvą“ – seniausios automobilių sporto varžybos Lietuvoje. Todėl neatsitiktinai Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) oficialia automobilių sporto pradžia šalyje laiko 1931-ųjų liepos 24 dieną, kai pirmą kartą buvo surengtas pirmasis toks ralis“, – trečiadienį vykusioje renginio spaudos konferencijoje kalbėjo ralio organizatoriaus, Lietuvos automobilių klubo (LAK) prezidentas Rolandas Dovidaitis.

Pirmojo ralio „Aplink Lietuvą“ laimėtojams pagrindinį prizą įsteigė Lietuvos Respublikos Prezidentas Antanas Smetona.

Pokario metais dėl visiems suprantamų priežasčių garsieji raliai Prezidento taurei laimėti buvo pamiršti. Didžiulį susidomėjimą kėlęs renginys, regis, jau buvo benugrimstąs į nebūtį, tačiau kartu su šalies nepriklausomybės atkūrimu veiklą atkūrusio LAK pastangomis, lygiai po 65 metų, prabėgusių nuo pirmojo, vėl buvo atgaivintas ir prestižinis ralis „Aplink Lietuvą” Lietuvos Prezidento taurei laimėti.

1996-aisiais pirmą kartą šiame ralyje kartu su sportininkais profesionalais bei mėgėjais startavo ir žmonės su negalia. Tai buvo neregėtas ir kitose šalyse negirdėtas įvykis.

1070 km – per tris dienas

Lenktynių organizatoriai tris dienas truksiančio ralio dalyviams pasiūlė kone identišką 1931 m. vykusio pirmojo ralio maršrutą, tik, kad lenktynės būtų kompaktiškesnės, kiek pakeitę jo tarpinius punktus. Tad šiemet ralis rugsėjo 6 d., penktadienį, prasidės Alytuje, kur jo dalyvių laukia slalomo ir kitos rungtys Dzūkijos sostinės gatvėse ir aikštėse, Veisiejų apylinkių keliuose ir autodrome, o pirmojo rato lenktynės tos pačios dienos vakarą finišuos Birštone slalomo varžybas vainikuosiančiu koncertu.

Antrojo rato startas, o kartu ir ralio iškilmingas atidarymas, laikantis ilgamečių renginio tradicijų vyks, šeštadienį, rugsėjo 7 d., Kaune, Rotušės aikštėje.

Iš čia ralio dalyviai per Pavilkijį, Jurbarką, Vilkyškius, Tauragę, Pajūralį, Liolius, Babrungėnus, Telšius, varžydamiesi slalomo, kroso trasose ir tikslaus pravažiavimo rungtyse, pasieks Šiaulius, kur prie „Tilžės“ prekybos centro esančioje aikštelėje 19 val. bus surengtos slalomo varžybos ir koncertas.
Trečiasis ralio ratas ankstų sekmadienio, rugsėjo 8-osios rytą, prasidės slalomo varžybomis Rokiškyje, o iš čia per Antanašę, Stelmužę, Zarasus, Salaką, Kazitiškį ir Ignaliną ralio dalyviai skubės Vilniaus link, kur 17.00 val. finišuos S. Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros.

Šiemetinio ralio „Aplink Lietuvą 2013“, kuris kartu yra ir Lietuvos automobilininkų sąjungos ralio „LAS taurė 2013“ V etapo varžybos, dalyvių laukia asfalto ir žvyro keliais besitęsiantis 1070 km maršrutas su 23 specialių rungčių ruožais.

Trofėjai – S. Daukanto aikštėje

Prezidentės taurė bus įteikta sekmadienį, rugsėjo 8 d. 17.00 val. Vilniuje, iškilmingame ralio finiše sostinės S. Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros.

Čia bus pagerbti ne tik greičiausieji ralio „Aplink Lietuvą 2013“ lenktynininkai.

Susisiekimo ministro taurė atiteks sporto meistrų – veteranų įskaitos nugalėtojams, Krašto apsaugos ministro taure bus apdovanotas greičiausias visureigių įskaitos ekipažas, o Socialinės apsaugos ir darbo ministrės taure – sportininkų su negalia įskaitos nugalėtojai.

Kitų įskaitų nugalėtojai ir prizininkai bus pagerbti LASF, LAS, LAK, motociklų sporto federacijos, rajonų ir miestų savivaldybių taurėmis ir prizais.

Ralio organizatorius, LAK prezidentas R. Dovidaitis kartu su jaunųjų kelininkų klubo „Kelelis“ prezidentu Adolfu Kuzborskiu išreiškė viltį, jog geriau parengti ne tik šį ralį padės šiandien tarp LAK ir „Kelelio“ pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kurioje daug dėmesio skirta ne tik bendroms iniciatyvoms ir renginiams, bet ir eismo saugumo gerinimui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...