2011 Balandžio 27

Energetika

Rudenį dujotiekiu “Nord Stream” į Europą ims tekėti dujos

veidas.lt

nord_steam147
Dujotiekis “Nord Stream” Baltijos jūros dugnu bus užbaigtas tiesti gegužės 15 dieną, o jo pajėgumai gali būti didinami, Kopenhagoje pranešė Rusijos premjeras Vladimiras Putinas po derybų su Danijos kolega Larsu Lokke Rasmussenu (Larsu Lioke Rasmusenu).

“Dalis jūroje bus užbaigta tiesti gegužės 15 dieną”, – pareiškė jis, pažymėdamas, kad jokių problemų dėl nuskandintų šaudmenų ir ekologijos nekils.

Liepą vamzdis bus užpildytas technologinėmis dujomis. “Spalį-lapkritį prasidės tiekimas Europos vartotojams”, – sakė premjeras.

V.Putinas taip pat sakė, kad tiesiamo dujotiekio “Nord Stream” pajėgumai dar gali būti padidinti.

“Mes su daugeliu partnerių Europoje svarstome “South Stream” dujotiekio tiesimą, gal būt netgi “Nord Stream” išplėtimą”, – sakė jis.

V.Putinas buvo įsitikinęs, kad ateityje poreikis angliavandeniliams, pirmiausia gamtinėms dujoms, tik didės dėl padėties Japonijoje ir Artimuosiuose Rytuose. “Esame pasirengę padidinti padidinti dujų tiekimą Azijos-Ramiojo vandenyno regionui, ir Europai”, – pareiškė premjeras.

V.Putinas taip pat padėkojo Danijai už duota leidimą tiesti dujotiekį “Nord Stream” savo teritoriniuose vandenyse.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...