2012 Gruodžio 01

RRT tyrimas: mobiliojo ryšio tinklų aprėptis nesiskiria

veidas.lt

Visų Lietuvos mobiliojo ryšio operatorių GSM tinklų aprėptis nesiskiria ir yra 98,3-98,6 proc. Lietuvos teritorijos. „Tele2” GSM tinkle aprėptis yra lygiai tokia pati arba didesnė nei kitų operatorių. Tai atlikusi tyrimą nustatė LR Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

„Tyrimas patvirtina, kad ryšio paslaugas galima rinktis pagal kainą ir neatsisakant kokybės. Norėdami aukštą ryšio kokybę bei patrauklias kainas užtikrinti ir ateityje, tęsime investicijas į tinklo atnaujinimą“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Visoje Lietuvos teritorijoje ryšis veikia esant -95 dBm signalo lygiui, kurio pakanka naudotis ryšiu atviroje vietovėje. -85 dBm signalo stiprumas užtikrinamas 85,5-86,1 proc. teritorijos. -75 dBm signalo lygis, kuris leidžia ryšiu naudotis pastatų viduje, yra 56-58,1 proc. šalies teritorijos. Pagal visus šiuos kriterijus, palyginti su kitų operatorių tinklais, „Tele2” užtikrina tokią pat arba didesnę aprėptį.

RRT tyrimas taip pat patvirtino, kad „Tele2“ UMTS (3G) ryšio tinklas yra antras pagal aprėptį. Bendrovės mobiliuoju internetu galima naudotis 63,9 proc. Lietuvos teritorijos. „Siekiame, kad kaip ir mobilusis ryšis, mobilusis internetas taptų įprasta, visiems prieinama paslauga“, – teigė P. Masiulis.

Tęsiant „Tele2“ tinklo modernizavimą bus visiškai pakeistos GSM ryšio tinklo bazinės stotys, atnaujintos UMTS tinklo stotys ir tinklo įranga. „Tele2“ pereis prie naujos kartos IP protokolu pagrįsto tinklo veikimo principo – tai leis teikti 4G paslaugas. Atnaujinimas leis padidinti bendrovės teikiamų paslaugų kokybę, sumažinti tinklo diegimo ir eksploatavimo kaštus, be to, naujoji tinklo įranga bus taupesnė ir ekologiškesnė.

„Tele2“ GSM tinklą sudaro 890 bazinių stočių, UMTS (3G) tinklą – 505 bazinės stotys. Abu tinklai yra antri pagal dydį Lietuvoje. Per 9 šių metų mėnesius bendrovė pakeitė ir atnaujino 300 bazinių stočių.

RRT atliktas tyrimas taip pat leidžia palyginti skirtingų operatorių ryšio aprėptį ir signalo stiprumą kiekvienoje savivaldybėje. Visa tyrimo informacija internete pateikiama adresu http://epaslaugos.rrt.lt/apreptis/. Pirmąkart tokį tyrimą RRT atliko šių metų kovo mėnesį.

Bendrovės „RAIT“ rugsėjo mėn. atliktos apklausos duomenimis, „Tele2“ yra populiariausias ir labiausiai rekomenduojamas operatorius Lietuvoje. Beveik pusė apklausos dalyvių teigė, kad naudojasi „Tele2“ paslaugomis.

Tarptautinės personalo vertinimo metodikų ir tyrimų bendrovės „Profiles International“ tyrime „Tele2” pripažinta 2012 m. produktyviausia IT ir telekomunikacijų sektoriaus bendrove Baltijos šalyse, o investicinio banko „GILD Bankers“ 2012 m. sudarytame vertingiausių Lietuvos bendrovių sąraše „Tele2“ paskelbta vertingiausia šalies mobiliojo ryšio bendrove. „Tele2“ pernai buvo didžiausia mokesčių mokėtoja ITT sektoriuje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...