2010 Gegužės 13

Moksleiviai

Rinktis profesiją padės karjeros konsultantai

veidas.lt

Iki 2013 metų Lietuvoje bus parengta beveik 2000 karjeros konsultantų, kurie padės vyresniųjų klasių mokiniams suvokti savo gebėjimus, išsirinkti tinkamą profesiją ir vėliau sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje.

Tam pradėtas vykdyti projektas „Ugdymo karjerai paslaugų ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“. Jame dalyvaus švietimo pagalbos specialistai – mokytojai, mokyklų psichologai, socialiniai pedagogai, dirbantys arba tik pradėsiantys dirbti 700 bendrojo lavinimo mokyklų profesinio informavimo taškuose, kurie taps karjeros ugdymo centrais. Nauji karjeros centrai taip pat bus kuriami ir profesinio mokymo įstaigose bei savivaldybėse.

Konsultantai teiks informaciją apie karjeros galimybes Lietuvoje ir užsienyje, patars, kaip pasirinkti profesiją, mokys pažinti save, padės siekti užsibrėžto tikslo, o neapsisprendusiems – surasti savo karjeros kelią. Teikiamomis konsultacijomis galės pasinaudoti daugiau nei 88 tūkst. Lietuvos mokinių.

Projektui įgyvendinti skirta daugiau nei 55 mln. litų, iš kurių beveik 47 mln. litų – iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. baikit juokus baikit juokus rašo:

  eikit sikti, nu ir pinigu plovimas lietuvoj. net vimdo

 2. ovis ovis rašo:

  kas is to? jai tos profesijos susiktos? baigi univera ir padaveju ari uz centus po 14h per diena??? JUSU SKAICIAVIMAI PRASILENKIA SU REALYBE… kai mokaisi kad baigtum gerai ir vistiek darbo nerandi… o kaskoks peristukinas baiges vos vos vidurine istojes i profesine mokykla baiges speciallybe kaip kambariokas uzdirba po 2500lt per menesi… dirbdamas autoservise… o pazystamas picerijoj gauna 1800lt tai apie ka mes kalbam? kiek procentu kad baiges aukstaji gausi gerai apmokama darba pagal savo specialybe?… nebereikalo visi renkasi smutkes ir vaziuoja i uzsieni vergaut, bet zino uz ka vergauja….


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...