2011 Kovo 30

ES parama

Renovacijos milijonai – į banką Lietuvoje

veidas.lt

Finansų ministerija šiuo metu derasi su Europos investicijų banku (EIB) dėl galimybės perkelti daugiabučių atnaujinimui skirtas lėšas į komercinį banką Lietuvoje, trečiadienį rašo “Verslo žinios”.

Tačiau koks tai galėtų būti bankas, kol kas neatskleidžiama. Aplinkos ministerijos duomenimis, 2009 metų rugsėjį į EIB sąskaitą buvo pervesta 515,8 mln. litų – 438,5 mln. litų Europos Sąjungos (ES) lėšų ir 77,3 mln. litų bendrojo finansavimo lėšų.

Finansų ministras Rolandas Kriščiūnas viliasi, jog sutartis su EIB dėl lėšų perkėlimo bus pasirašyta balandį.

“Noriu pabrėžti, jog EIB buvo pasirinktas kaip saugiausias variantas Lietuvai. Kai kalbame apie pajamas, pelną, nederėtų pamiršti rizikos. 2009-ieji nebuvo ramiausi ekonominiai metai, todėl rinkomės AAA reitingą turinčią saugiausią finansinę instituciją. Tokių Lietuvoje nėra. Dabar padėtis pasikeitė, todėl ir svarstome naujas galimybes”, – teigė viceministras.

Jis atmeta Seimo narių priekaištus esą EIB paslaugos yra brangios ir pabrėžia, jog EIB nemokama už tai, kad lėšos guli banko sąskaitoje.

Be to, viceministras sako, jog ir perkėlus lėšas į komercinį banką, kur bus didesnės palūkanos, jos vis tiek nepadengs išlaidų, susijusių su fondo valdymu.

Anot jo, komercinį banką rinksis ministerija. Viceministro teigimu, kol kas per anksti kalbėti, ar bus skelbiamas konkursas, ar vykdoma apklausa.

Renovacijai skirtas lėšas kontroliuoja ir valdo specialus “Jessica” fondas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...