2011 Kovo 08

Statybos

Rekonstrukcijai panaudotos medžiagos nepritaikytos Lietuvos klimatui

veidas.lt

Mokslininkai nustatė, kad Vilniaus Gedimino prospekto rekonstrukcijai panaudotos medžiagos nepritaikytos Lietuvos klimatui. Prospekto rekonstrukcija kainavo 100 mln. litų, rašo “Vilniaus diena”.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai savivaldybės užsakymu atliko prospekto rekonstrukcijai panaudotų trinkelių laboratorinius tyrimus. Bandymų rezultatai pribloškė savivaldybės specialistus – pasirodo, trinkelės tiktų Madridui ar kokiai kitai šiltesnėje klimato zonoje esančiai Europos sostinei, bet ne Vilniui.

Kaip “Vilniaus dienai” teigė sostinės savivaldybės Komunalinio ūkio departamento Infrastruktūros skyriaus vedėjas Valdas Juodis, VGTU laboratorijose atlikti testai parodė, kad trinkelės nepakankamai atsparios šalčiui. Esą dėl to kiekvieną žiemą dalis pagrindinės Vilniaus gatvės grindinio tiesiog subyra.

Sostinės meras Raimundas Alekna teigė, jog VGTU tyrimų rezultatai yra skandalingi.

Pasak jo, prospekto rekonstrukciją reikėtų atlikti iš naujo. Esą padarytą žalą savivaldybė turėtų išsireikalauti iš “Luido” bei žmonių, atsakingų už tai, kad darbams naudotos netinkamos medžiagos.

Sostinės mero teigimu, prospekto rekonstrukcija po VGTU mokslininkų atliktų tyrimų turėtų susidomėti ir prokurorai.

Už prospekto rekonstrukciją “Luidas” iš valstybės gavo apie 100 mln. litų. Šią naštą maždaug lygiomis dalimis pasidalijo sostinės savivaldybė ir Vyriausybė.

Prospekto rekonstrukcija prasidėjo 2002 metais, kai miestui vadovavo Artūras Zuokas. Darbai truko maždaug šešerius metus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...