2011 Gegužės 25

Reikalaus NATO paaiškinimų dėl operacijos Libijoje

veidas.lt

BFL

Rusijos nuolatinis atstovas prie NATO Dmitrijus Rogozinas trečiadienį vyksta į Briuselį dalyvauti Rusijos ir NATO tarybos posėdyje, kad išsiaiškintų, ar planuojama antžeminė operacija Libijoje, ir dar kartą pareikalautų lygiateisių Maskvos dalyvavimo priešraketinės gynybos (PRG) sistemoje principų, praneša Didžiosios Britanijos visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

“Mes turime informacijos apie planuojamą antžeminę operaciją (Libijoje) ir ketiname šią informaciją dar kartą patikrinti, tiesioginiai oficialiai paklausę NATO, ar ji iš tikrųjų rengiama”, – sakė D. Rogozinas interviu televizijos kanalui “Rossija-24″.

Anksčiau šią savaitę Prancūzija pranešė, kad kartu su Didžiąja Britanija nusiųs į Libiją kovos sraigtasparnių dalyvauti kampanijoje prieš Muanaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) režimą. Rusijos nuolatinio atstovo prie NATO nuomone, tai gali būti susiję su pasirengimu antžeminei operacijai.

“Manau, kad mūsų partneriai imsis tam tikro žaidimo, mums pasakys, kad NATO nieko nesirengia daryti, o atskiros šalys visiškai gali planuoti karines priemones”, – sakė D. Rogozinas, komentuodamas Prancūzijos ir Britanijos planus pasiųsti į Libiją kovinius sraigtasparnius.

Balandį Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Maskva žino apie planus dėl galimos antžeminės operacijos Libijoje, bet pabrėžė, kad tai turi būti apsvarstyta Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje.

Dabar sukilėliai kontroliuoja Libijos rytus aplink Bengazio miestą, o M. Kadhafi šalininkai tebeturi valdžią sostinėje ir beveik visuose miestuose šalies Vakaruose.

Teisių gynėjų duomenimis, ginkluoto konflikto Libijoje  aukomis jau tapo daugiau nei tūkstantis žmonių.

Rusijos atstovas prie NATO Briuselyje taip pat ketina iškelti Maskvai svarbų klausimą dėl Amerikos PRG sistemos dislokavimo Europos teritorijoje.

“Klausimas, kiek šalys pasirengusios sutikti patvirtinti politinius Rusijos ir NATO lygiateisio dalyvavimo kuriamoje sistemoje principus. Mes primygtinai reikalaujame apsvarstyti šią temą. Kol kas pažangos dėl dokumento, pavadinto “Politiniai bendradarbiavimo Europos PRG principai”, mes neturime”, – sakė D. Rogozinasinterviu agentūrai “Interfax”.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas penktadienį pareiškė, jog jeigu Maskvai ir Vašingtonui nepavyks pašalinti nesutarimų dėl PRG Europoje, pasaulis sugrįš į Šaltojo karo laikus. Rusijos generalinis štabas, savo ruožtu, įspėjo apie naujų ginklavimosi varžybų pavojų.

Anksčiau Rusija pagrasino pasitraukti iš Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties, jeigu JAV plėtos priešraketinės gynybos sistemą Europoje, neatsižvelgdama į Maskvos poziciją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...