2011 Balandžio 05

Konfliktas Libijoje

NATO skelbia sunaikinusi trečdalį Libijos karinių pajėgumų

veidas.lt

NATO vadovaujamų pajėgų aviacija sunaikino maždaug 30 proc. Libijos armijos pajėgumų, sakė Aljanso jungtinių ginkluotųjų pajėgų Europoje atstovas, brigados generolas Markas van Uhmas (Markas van Umas), pranešama BBC tinklalapyje.

Pasak generolo, per praėjusias paras NATO aviacija surengė 14 oro atakų, per kurias buvo sunaikinti radarai, karinės amunicijos sandėliai, kovos mašinos ir raketų leidimo sistemos.

Nuo tada, kai vadovavimą operacijoms praėjusią savaitę perėmė NATO, karinės oro pajėgos surengė 851 skrydį, pranešė M.van Uhmas.

NATO būstinėje surengtoje spaudos konferencijoje generolas papasakojo, kad operacijos intensyvumą lėmė pasikeitusi Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafi) pajėgų taktika, taip pat oro sąlygos. Pasak generolo, M.Kadhafi armija naudoja sunkvežimius ir kitas lengvas transporto priemones, o sunkiąją techniką palieka gyvenamosiose vietose, tarp taikių gyventojų.

Dėl šios priežasties, taip pat dėl prasto oro, NATO lėktuvai daugeliu atveju, net ir matydami taikinius, neatidengdavo ugnies ir grįždavo į bazę su neišnaudotomis šaudmenų atsargomis.

Pasak generolo, prie Libijos krantų patruliuoja 18 NATO laivų, keli lėktuvai ir sraigtasparniai. Kovo 31 dieną jie patikrino 76 civilinius laivus, tačiau embargo pažeidimų pastebėta nebuvo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...