2014 Vasario 14

Regionuose gausėja turistus gundančių objektų

veidas.lt


Skirtingos Lietuvos savivaldybės stengiasi turistams pasiūlyti kuo daugiau ir kuo naujesnių pramogų.

Anykščiai
Pasak Anykščių mero Sigučio Obelevičiaus, jau kelerius metus Anykščiai laikosi nerašytos taisyklės kasmet atidaryti bent po porą naujų turistinių objektų. Šiemet viena didžiausių naujovių – vasario 14 d. atidaromas modernus keturių žvaigždučių sveikatos ir poilsio kompleksas „SPA Vilnius VERDE“. Šį beveik 12 mln. Lt kainavusį kompleksą sudarys viešbutis, SPA centras su relaksaciniu baseinu, pirtimis ir baseinu vaikams, taip pat restoranas su lauko terasa, vaikų žaidimų kambarys bei konferencijų salė.
SPA centre bus siūlomi gydomieji ir atpalaiduojamieji masažai, kineziterapinės procedūros, mineralinės ir masažinės vonios, povandeniniai masažai, vertikalios vonios, haloterapijos procedūra, purvo aplikacijos ir kt. Taip mieste atgims sveikatinimo turizmas.
Pasak S.Obelevičiaus, tikimasi, kad apie 50 proc. komplekso lankytojų bus užsienio turistai. Beje, tai ne vienintelis šiemet Anykščiuose atidaromas SPA kompleksas – tikimasi, kad jau gegužę pradės veikti ir kitas šalia Rubikių ežero statomas SPA.
Kovo mėnesį oficialiai bus atidarytas Anykščių menų inkubatorius-menų studija, kuriame yra įrengtas geriausias visoje Aukštaitijoje konferencijų centras. Pagrindinis menų inkubatoriaus tikslas – sukurti per dvidešimt visiškai įrengtų nuomojamų darbo vietų įvairių sričių menininkams, tačiau tikimasi, kad kartu tai padės dar labiau pagyvinti kultūrinį miesto gyvenimą. Tai bus patraukli įvairių kultūrinių renginių bei festivalių vieta, taip pat tikimasi, kad ateityje čia vyks ir menininkų plenerai, kurie pasitarnaus kuriant lankytojams patrauklias ekspozicijas po atviru dangumi. Galiausiai nereikia pamiršti, kad prie kultūrinio gyvenimo prisidės ir inkubatoriuje reziduojančių menininkų rengiami darbų pristatymai.
Šiemet ir taip aktyvaus poilsio mėgėjams patrauklūs Anykščiai taps dar patrauklesni. Tarkime, neseniai baigtas įrengti modernus kairiojo Šventosios kranto pėsčiųjų ir dviračių takas, jau pradedami jo pratęsimo darbai. Juos baigus takas sujungs Puntuko akmenį, lajų taką, naujai atidarytą SPA, tada vingiuos per visą miestą ir galiausiai įsilies į taką, vedantį į Arklio muziejų. Tako ilgis iš viso turėtų siekti apie 15 km.
Negalima nepaminėti ir Anykščių šilelyje pradedamų lajų tako, leisiančio žmonėms vaikščioti sulig medžių viršūnėmis, statybų. Kaip atkreipia dėmesį Anykščių meras, toks dalykas bus pirmas visoje Rytų Europoje. Jis turėtų būti įgyvendintas 2016 m. viduryje.
Taip pat paminėtina, kad vasarą Pagojės tvenkinyje rengiamasi atidaryti vandens slidinėjimo parką.

Birštonas
Birštono merė Nijolė Dirginčienė vienu svarbiausių įgyvendintų projektų įvardija Birštono miesto centrinio parko pritaikymą turizmui ir aktyviam poilsiui. „Iš paprasto miško jis virto puikiu parku su pasivaikščiojimo ir dviračių takais, lauko treniruokliais, stalo teniso stalais, krepšinio, vaikų žaidimų, smiginio ir pasagos mėtymo aikštelėmis. Be to, jame įrengtos rampos, skirtos riedutininkams bei riedlentininkams“, – pasakoja Birštono vadovė.
Šiame parke įrengtas ir Skulptūrų takas, skirtas ramiam poilsiui, kurį puošia žinomų menininkų (K.Vidžiūno, V.Nalivaikos, A.Lik, R.Kvinto, S.Žirgulio bei M.Gaubo) sukurtos skulptūros.
Neseniai rekonstruotas į architektūros paveldo objektų sąrašą įtrauktas Kurhauzas. Jame įrengta scena, kameriniams renginiams skirta didžioji salė bei kitokio pobūdžio renginiams tinkamos erdvės. Rekonstruotas ir Birštono kultūros centras, kurio scena irgi pritaikyta įvairiems renginiams.
Šiemet taip pat bus baigtas statyti miesto stadionas, kuriame bus įrengti visi lengvosios atletikos sektoriai. Jis skirtas ne tik treniruotis sporto mėgėjams, jame bus rengiamos ir įvairios varžybos.
Birštonas jau gali pasigirti ir esamais bei netrukus tiesti planuojamais dviračių takais. Čia jau nutiestas modernus penkių kilometrų dviračių takas, kuris žiemą, tiksliau, esant sniego, bus pritaikytas lygumų slidinėjimui.
N.Dirginčienė atkreipia dėmesį, kad šių metų gegužę ar birželį turėtų būti atidarytas dar vienas visiškai atnaujintas sanatorijos „Eglė“ korpusas, kuriame bus įrengtas didelis konferencijų centras, naujos apgyvendinimo patalpos, įvairių procedūrų kambariai. Negana to, kartu yra statomos ir naujos sanatorijos gydyklos. Visas projektas turėtų būti baigtas iki 2016 m. pabaigos. Galiausiai sanatorija galės priimti apie 700 žmonių.
Na, o šiuo metu pradedamas projektuoti daugiafunkcis sporto centras, kuriame turėtų būti įrengtos krepšiniui, futbolui, stalo tenisui skirtos erdvės, bėgimo takeliai, taip pat šaudymo stendas. Jau spėta atlikti galimybių studiją bei užsakyti techninį projektą lynų keltuvui per Nemuną įrengti. Galima paminėti, kad planuojama išplėsti ir Sniego kalną bei pritaikyti jį vasaros laikotarpiui.
Dirbama ir prie Lietuvoje unikalaus mineralinio vandens panaudojimo poilsiui ir turizmui projekto, kuriuo bus siekiama Vytauto ir Birštono centriniame parkuose sukurti mineralinio vandens panaudojimo infrastruktūrą. Pirmajame būtų naujai įrengtas mineralinio vandens gėrimo ir garinimo paviljonas. O antrajame iš šiuo metu užkonservuoto gręžinio mineralinis vanduo būtų tiekiamas į garinimo bokštą ir jam garuojant po parką vaikščiojantys žmonės galėtų kvėpuoti naudingų mineralų prisodrintu oru ir pajusti gydomąjį efektą. Mineralinis vanduo būtų naudojamas ir Kneipo terapijai. Beje, visa tai būtų nemokama.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...