2010 Lapkričio 02

ES parama

Regionų kolegijoms – parama

veidas.lt

Šešios Lietuvos kolegijos, dauguma jų regioninės, galės iš pagrindų atnaujinti technologijų ir inžinerinės krypties studijų bazę, įrengti šiuolaikiškus praktinio mokymo centrus.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą, kuriuo 21 mln. litų finansavimas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos biudžeto skiriamas Panevėžio, Žemaitijos, Kauno technikos, Šiaurės Lietuvos, Klaipėdos valstybinės ir Alytaus kolegijų pateiktiems projektams. Dabar šios valstybinės ir privačios aukštosios mokyklos galės pradėti suplanuotus atsinaujinimo darbus.

Panevėžio, Kauno technikos ir Šiaurės Lietuvos kolegijose įsikurs praktinio mokymo centrai, Žemaitijos ir Klaipėdos valstybinė kolegijos atnaujins turimą studijų infrastruktūrą, o Alytuje įsikurs regioninis technologijų centras.

Vienas iš finansavimo atrankos prioritetų buvo praktinio mokymo centro įkūrimas. Vertinant projektus taip pat atsižvelgta, ar atnaujinta studijų infrastruktūra galės naudotis daugiau nei vienos studijų krypties studentai, taip pat besimokantys kitose regiono kolegijose ar profesinėse mokyklose.

Kolegijų projektams finansavimas iš Lietuvos biudžeto ir ES struktūrinių fondų skiriamas pagal 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ priemonę „Kolegijų infrastruktūra, skirta studijoms“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...