2011 Rugpjūčio 25

Rega ir laikysena – silpnosios vaikų vietos

veidas.lt

Sveikatos specialistai pastebi, kad Lietuvos vaikų sveikatos būklė kas metai prastėja. Profilaktiškai tikrinant sveikatą vaikams dažniausiai diagnozuojami regos ir skeleto – raumenų sistemos sutrikimai.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus specialistė Rūta Burbienė sako, kad regos sutrikimai, ypač trumparegystė, vis dažniau nustatoma jau darželinukams. Mat dabar net ikimokyklinio amžiaus vaikai nemažai laiko praleidžia prie kompiuterio ir televizoriaus. Dažnai jie dar ir netaisyklingai sėdi prie ekrano ar ruošdami pamokas, be to, nešioja per sunkias kuprines, todėl krypsta stuburas. Dėl ydingos laikysenos, pasak šeimos gydytojos Aurikos Jurevičienės, gali išsivystyti stuburo liga – skoliozė, kai stuburas išlinksta į šoną. Jis gali iškrypti visas arba viena kuri jo dalis.
“Mokslo metais nemažai vaikų į gydytojus kreipiasi dėl virškinimo sutrikimų, pilvo skausmų. Šiuos negalavimus dažniausiai išprovokuoja nereguliarus maitinimasis ir mokykloje bei darželyje patiriamas stresas”, – paaiškina A.Jurevičienė.
Pasak Vilniaus visuomenės sveikatos centro Sveikatos saugos kontrolės skyriaus specialistės Ramunės Kaušylienės, profilaktinis vaikų sveikatos tikrinimas gali padėti laiku pastebėti ligas, tačiau dar nemažai tėvų tai priima kaip formalumą. Beje, šeimos gydytojai taip pat neretai vaikų sveikatą tikrina labai formaliai, paklausę, ar pacientas niekuo nesiskundžia, išduoda pažymą mokyklai arba darželiui, kurią reikia pristatyti iki rugsėjo 15 d.
Gydytojas turėtų ne tik pamatuoti vaiko ūgį, svorį, kraujo spaudimą, bet ir patikrinti regos aštrumą, klausą, įvertinti kraujotakos, kvėpavimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinę būklę. Prieš tai tėvai turėtų vaikus nuvesti pas odontologą.
“Labai svarbu vaikus paskiepyti nuo užkrečiamųjų ligų. Taip pat visiems vaikams rekomenduojame profilaktinį vaistų kursą nuo kirmėlių”, – pataria A.Jurevičienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...