2011 Gegužės 27

Rašytinius protokolus pakeis garso įrašai

veidas.lt

BFL

Teisėjų taryba Vilniuje penktadienį pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui nuo kitų metų liepos 1 dienos administraciniuose teismuose, o nuo 2013 metų sausio 1 dienos ir bendrosios kompetencijos teismuose nagrinėjant civilines bylas visiškai atsisakyti įprastinių rašytinių protokolų ir teismo posėdžių eigą fiksuoti tik garso įrašais.

Nacionalinė teismų administracija primena, kad Seimo Teises ir teisėtvarkos komitete vyksta Civilinio proceso kodekso pakeitimo ir papildymo bei Administracinių bylų teisenos įstatymo pakeitimų ir papildymų klausymai.

Seimui pritarus Administracinių bylų teisenos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui, iki 2012 metų liepos 1 dienos administracinių teismų teisėjams būtų suteikta diskrecija kiekvienoje konkrečioje byloje nuspręsti, ar teismo posėdžių eiga turėtų būti fiksuojama atliekant garso įrašą, ar surašant protokolą.

Minėti įstatymų projektai artimiausiu metu bus svarstomi Seimo plenariniame posėdyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...