2011 Birželio 09

Rasta E.coli bakterijų ant išmesto agurko

veidas.lt

AFP

Painiava dėl Vokietiją apėmusio pavojingos atmainos bakterijų Escherichia coli infekcijų šaltinio trečiadienį dar labiau padidėjo, kai sveikatos apsaugos pareigūnai šių patogenų rado ant vieno išmesti agurko rytiniame Magdeburgo mieste.

Vokietijos tyrėjai trečiadienį pirmąkart nuo šio protrūkio pradžios rado gyvybei pavojingą hemoraginį enteritą sukeliančių E.coli (EHEC) ant gabalėlio agurko, paimto iš šiomis bakterijomis užsikrėtusios šeimos šiukšlių dėžės.

Rytinės Saksonijos-Anhalto žemės Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas sakė, kad šie patogenai priklauso tai pačiai linijai, kaip ir bakterijos, nuo gegužės pradžios sukėlusios 26 žmonių mirtį ir užkrėtusios daugiau nei 2 600 žmonių, daugiausiai Vokietijos šiaurėje.

“Neaišku, ar agurkas užkrėtė žmones, ar žmonės agurką”, – trečiadienį sakė atstovas Holgeris Paechas (Holgeris Pėchas).

Šios šeimos tėvas smarkiai viduriavo, motina kelioms dienoms buvo paguldytos į ligoninę, o jų 22 metų dukra tapo vienu iš maždaug 700 žmonių Europoje, kuriems išsivystė sunkios E.coli infekcijos komplikacijos, galinčios pažeisti inkstus. Mergina buvo gydoma ligoninėje beveik dvi savaites.

“Ši šeima sirgo, – sakė H. Paechas. – Taigi, jie galėjo užkrėsti agurką, o ne atvirkščiai”.

Kol kas neturima konkrečių įrodymų, kad žmonės EHEC užsikrėtė nuo daržovių, tačiau Federalinis grėsmių vertinimo institutas tvirtina, kad pastarasis “radinys neleidžia daryti jokių išvadų”, nes agurkas gulėjo šiukšlėse gegužės 19-30 dienomis.

Laboratorijoje ištyrus mėginius, kurie buvo paimti šios šeimos namuose ir parduotuvėse, kuriose jos nariai dažniausiai pirkdavo daržoves, infekcijas sukeliančių E.coli nebuvo rasta.

Prieš dvi savaites tyrėjai buvo paskelbę, kad žmonės užsikrėtė valgydami Ispanijoje užaugintus agurkus, tačiau vėliau šią prielaidą atmetė. Vėliau įtarimų kilo dėl šiaurinėje Vokietijoje pardavinėjamų daigintų sėklų, tačiau jose taip pat nebuvo rasta šį protrūkį sukėlusios bakterijų atmainos.

Sunerimę vartotojai Europoje vengia pirkti vaisius ir daržoves, o Vokietijos pareigūnai vis dar nepataria valgyti šviežių agurkų, pomidorų, salotų ir daigų. Europos Sąjungos (ES) ūkininkai tvirtina per savaitę patiriantys iki 417 mln. eurų nuostolių, nes žemės ūkio produkcija pūva laikuose ir sandėliuose.

Madride ūkininkai išdalijo 40 tonų vaisių ir daržovių, siekdami atkreipti dėmesį į šią krizę. Žmonės laukė iki 100 metrų eilėse, tikėdamiesi dykai gauti įvairių produktų, tokių kaip vyšniniai pomidorai, salotos, paprikos, agurkai ir arbūzai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...