2011 Gegužės 13

Ragino pereiti prie atviro ir nuoširdaus dialogo

veidas.lt

BFL

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas Varšuvoje penktadienį sakė esąs už tai, kad Lietuvos ir Lenkijos dialogas būtų nuoširdesnis.

“Turime geriau vieni kitus suprasti, kad šių visų problemų nebūtų. Mūsų dialogas turi būti nuoširdesnis ir atviresnis, nes galbūt per pastaruosius 20 metų iš mūsų pusės jis nebuvo geriausios kokybės. Tačiau kalbėdami nuoširdžiai ir atvirai apie sunkias problemas galime jį pataisyti”, – sakė diplomatas, kurį cituoja PAP agentūra.

Viceministras pabrėžė, kad kalbos apie antilenkiškumą Lietuvoje yra neteisingos. Jo nuomone, kai kurių lenkiškų organizacijų Lietuvoje lyderiai pasirinko netinkamą dialogo formą su Lietuvos pareigūnais.

“Jie pasirinko tezę, kad lietuviai nusiteikę antilenkiškai, tačiau galiu užtikrinti, kad Lietuvoje jokios antilenkiškos isterijos nėra”, – sakė E. Meilūnas Lenkijos žurnalistams.

Spaudos konferencijoje jis kalbėjo, kad didžiausia dvišalių santykių problema yra ne teisiniai aktai, bet “abipusis nusiteikimas” ir egzistuojantys stereotipai.

E. Meilūnas pabrėžė, kad ketvirtadienio Europos Sąjungos Teisingumo teismo Liuksemburge sprendimas dėl pavardžių rašybos aiškiai parodė, jog Lietuva nelaužo ES garantuojamų teisių ir pridūrė, kad tai galėtų būti kelio pradžia, gerinant dialogą tarp Lietuvos ir Lenkijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...