2011 Gegužės 17

Ragina ryžtingai stabdyti smurtą šeimoje

veidas.lt

BFL

Antradienio Seimo plenariniame posėdyje parlamentarės Ona Valiukevičiūtė ir Marija Aušrinė Pavilionienė įteikė Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei Lietuvos žmonių peticiją, kuria Seimo nariai raginami ryžtingai stabdyti smurtą šeimoje, smurtą prieš moteris ir vaikus.

Peticija, kurią pasirašė keli tūkstančiai Lietuvos moterų ir vyrų, Seimo narių prašoma kuo skubiau priimti svarstomą Apsaugos nuo smurto privačioje erdvėje įstatymą.

Šių metų gegužės 15 d. Vilniuje vyko socialinė akcija “Mes galim! pasakykime smurtui – ne!” Šia pilietiška aktyvių žmonių bei nevyriausybinių organizacijų iniciatyva buvo siekiama atkreipti visuomenės bei valdžios institucijų dėmesį į išsikerojusią smurto šeimoje problemą ir būtinybę teisinėmis priemonėmis užkirsti kelią žmogaus teisių pažeidimui.

Seimo narės O. Valiukevičiūtė ir M. A. Pavilionienė džiaugiasi tapusios šios reikšmingos akcijos globėjomis ir tiki, jog Seimo nariai, kiti valdžios institucijų atstovai išgirs visuomenės balsą ir atsilieps į peticijoje išdėstytą prašymą.

“Lietuva yra vienintelė Europos Sąjungos valstybė, neturinti įstatymo, kuris kiekvieną žmogų apsaugotų nuo smurto šeimoje. Įstatymo, kuris gintų individą, moterį, šeimos narius nuo visų rūšių smurto šeimoje. Neabejotina, jog psichologinis, fizinis, lytinis ir ekonominis smurtas šeimoje žlugdo žmogų, žaloja asmenybę, paverčia silpnesnį žmogų bejėge, savimi nepasitikinčia, nedarbinga būtybe. Tikiu, kad suvienijus valdžios institucijų, savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų pastangas prieš smurtą šeimoje, mūsų visuomenėje mažės žmonių agresyvumas, o Lietuvos vaikai, kurie yra suaugusiųjų smurto šeimoje liudininkai, išsivaduos iš baimių ir grėsmių, nustos galvoti, kad smurtas šeimoje yra normalus žmonių bendravimo būdas”, – teigia Seimo narė M. A. Pavilionienė.

“Nuoširdžiai džiaugiuosi, jog pagaliau mūsų visuomenė suvokia, kad smurtas šeimoje, smurtas prieš moteris ir vaikus nėra asmeninis reikalas. Tai – nusikaltimas, kuriuo pažeidžiami svarbiausios, konstitucinės vertybės – žmogaus garbė ir orumas, sveikata ir gyvybė. Tikiuosi, kad mums įteiktoje peticijoje išdėstytas tūkstančių Lietuvos žmonių prašymas ryžtingai užkirsti kelią smurtui šeimoje neabejotinai taps svariu argumentu Seimo nariams priimant Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą”, – teigė Seimo narė O. Valiukevičiūtė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...