2011 Gegužės 26

Balsuos dėl įstatymo prieš smurtą šeimoje

veidas.lt

BFL

Seimas ketvirtadienį planuoja balsuoti dėl Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo projekto priėmimo.

Projektu numatoma, kad nustačius smurto šeimoje atvejį galėtų būti taikomos tokios apsaugos priemonės: įpareigojimas smurtautojui laikinai išsikelti; įpareigojimas smurtautojui nesiartinti, nebendrauti, neieškoti ryšių su smurtą patyrusiu asmeniu; ginklo ir šaudmenų paėmimas iš smurtautojo, leidimo jam panaikinimas; įpareigojimas smurtautojui išklausyti kursus, padedančius valdyti agresiją.

Pagal projektą, policijos pareigūnai, surašę protokolą, per 24 valandas kreiptųsi į vietos, kur įvyko smurto artimoje aplinkoje faktas, apylinkės teismą ir kartu į teismą pristatytų smurtautoją. Teismas iki administracinių teisės pažeidimų bylos išnagrinėjimo skirtų projekte nustatytas smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemones ir nustatytų bylos išnagrinėjimo terminą.

Grupė Seimo narių buvo projektui registravę pasiūlymą, kuris pirmą kartą įkliuvusį smurtautoją būtų leidęs palikti namuose, jei nekyla grėsmės nukentėjusio asmens sveikatai ar gyvybei, ir tik oficialiai įspėja, tačiau jis svarstymo metu atmestas.

Teisėsaugos pareigūnai ne kartą yra pabrėžę, kad šiuo metu galiojantis teisinis reguliavimas jiems yra surišęs rankas kovojant su smurtu privačioje erdvėje, mat be raštiško nukentėjusiojo skundo praktiškai neįmanoma pradėti tyrimų. Be to, ir pradėjus tyrimą smurtautojas gali gyventi drauge su auka.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Auka Auka rašo:

    Jei swimūnai ir toliau blokuos šį įstatymą, bus aišku, kas jie tokie – linkę patys smurtauti ir bijantys atsakomybės už tai. Ar ne?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...