2010 Spalio 23

Streikas

Ragina prancūzus liautis protestavus prieš reformą

veidas.lt

Prancūzijos parlamente patvirtintas pensijų reformos įstatymas, kuris, kaip tikimasi, įsigalios trečiadienį (spalio 27 dieną), todėl, anot darbo ministro Erico Woertho (Eriko Verto), profesinėms sąjungoms belieka atsisakyti naujų protesto akcijų.

“Aš suprantu, kai demonstracijos vyksta iki balsavimo dėl įstatymo, kad būtų padaryta pataisų. Tačiau, kai įstatymas patvirtintas parlamente, jis neišvengiamai įsigalioja. Tokia yra demokratijos esmė”, – pareiškė jis laikraščiui “Le Figaro”.

E.Woerthas išpeikė opozicijos elgesį Senate, kai mėginta kuo labiau ištęsti reformos projekto svarstymą.

“Siekti tęsti debatus, neturint jokio konkretaus tikslo – beprasmiška iniciatyva, – nurodė jis. – Tikimasi, kad įstatymas įsigalios trečiadienį”.

Reformos projektas, kuriame be kita ko numatyta, jog išėjimo į pensiją amžius bus ne 60 o 62-eji metai, sukėlė daugelio prancūzų nepasitenkinimą. Ilgiau kaip savaitę šalyje vyksta protesto akcijos. Dėl streikų buvo blokuojamas naftos perdirbimo įmonių darbas ir degalų tiekimas.

Darbo ministras priminė, kad tokia “blokada” yra “rimtas pažeidimas, o ne piliečių teisė”.

“Le Figaro” taip pat rašoma, kad dauguma prancūzų supranta, jog profesinėms sąjungoms reikėtų pagalvoti apie protesto akcijų nutraukimą. Laikraščio surengta nuomonių apklausa parodė, kad už streikų nutraukimą po to, kai įstatymas įsigalioja, pasisako 56 proc. šalies gyventojų.

Penktadienį vakare Senatas 177 balsais prieš 153 pritarė reformos įstatymui, kuriam rugsėjo 15 dieną 329 balsais prieš 233 pritarė ir Prancūzijos parlamento žemieji rūmai – Nacionalinė asamblėja.

Beliko suderinti žemųjų ir aukštesniųjų rūmų priimtus įstatymo tekstus ir galutinai patvirtinti spalio 27 dieną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...