2011 Gegužės 24

Ragina merus prisiimti atsakomybę

veidas.lt

BFL

Antradienį su šalies merais susitikusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad vietos valdžia yra labiausiai atsakinga už šilumos kainas ir paragino savivaldos atstovus imtis veiksmų joms mažinti. Tuo metu savivaldybių asociacijos prezidentas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas teigia, kad savivaldybės turi per mažai galių tai padaryti.

“Būtent pačių savivaldybių atsakomybė yra vis tik tai, kokios yra nustatomos kainos. Nors čia įvyko tam tikra diskusija, merai akcentavo, kad čia labiau yra Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos lyg ir tokia atsakomybė. Bet iš tikrųjų savivalda nustato kainas, komisija jas tvirtina, ir prezidentė akcentavo, kad būtent savivaldybių rankose, savivaldos valioje ir galioje yra gyventojams garantuoti mažesnes šilumos kainas. Būtent ne tik per kainos nustatymą arba tvirtinimą, bet ir šilumos ūkio valdymą, katilinių, kuro pasirinkimą – tai, kas tikrai išimtinai priklauso nuo pačios savivaldos ir ką prezidentė paragino savivaldybes daryti”, – po susitikimo žurnalistams sakė prezidentės atstovas Linas Balsys.

“Šiuoje vietoje aš pasiliksiu prie savo nuomonės, kadangi esu praktikas ir šios srities, sakykime, specialistas, baigęs mokslus. Šiandien pagal galiojančius įstatymus nepriklausomai nuo to, kokia kaina yra nustatoma savivaldybės tarybos, Kainų komisija arba ją patvirtina, arba nustato savo kainą (…). Savivaldybės gali ją arba tvirtinti arba ne, bet galioja Kainų komisijos patvirtinta kaina”, – žurnalistams sakė Prezidentūroje šalies vadovės kvietimu su kitais merais apsilankęs R. Malinauskas.

Jo teigimu, norint, kad merai labiau prisidėtų prie šilumos kainų nustatymo, reikalingi įstatymai, suteikiantys tokią galimybę.

Tuo metu Prezidentūros po susitikimo išplatintame pranešime pabrėžiama, kad “savivaldybės, demonopolizavusios komunalinių paslaugų rinką, naudojančios alternatyviuosius energijos šaltinius ar kurą, užtikrina žmonėms mažesnes paslaugų kainas”.

Pasak šalies vadovės, “ūkiškas požiūris” būtinas ir organizuojant atliekų tvarkymą, pertvarkant mokyklų bei sveikatos priežiūros įstaigų tinklą. Prezidentės teigimu, visoje šalyje turi būti peržiūrėta socialinės paramos sistema. Būtina daugiau dėmesio skirti ne socialinių pašalpų skirstymui, o vietos bendruomenių stiprinimui ir pagalbos vieni kitiems projektams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...