2014 Rugsėjo 24

Radviliškiečiai nesivadovauja atkištos rankos principu

veidas.lt

Tarp šalies rajono savivaldybių mažiausiai įsiskolinę radviliškiečiai. Jie ne tik randa lėšų prisidėti prie ES projektų įgyvendinimo, bet savo krašto infrastruktūrą gerina ir sutaupytais biudžeto pinigais.

 

Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys sėkmės recepto neslepia: savivaldybė moka gyventi pagal pajamas ir investuoja tik į reikalingus bei atsiperkančius projektus.

„Tai ne vienų metų įdirbis. Mokame racionaliai paskirstyti biudžeto lėšas, sugebame atsirinkti europinius projektus, kuriuos verta vykdyti. Nesivadovaujame principu    imti bet kokius ES pinigus – žiūrime, ar projekto nauda reikšminga ir svarbi rajonui. Kaip ir kitos keturios šalies savivaldybės, dalyvavome bandomajame socialinės piniginės paramos projekte. Tai buvo nemaža paspirtis, leidusi sustyguoti socialinių pašalpų mokėjimą, sutaupyti biudžeto lėšų, prisidėti prie ES projektų bei įgyvendinti savus“, – sako meras.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė priduria, kad svarbus ir kitas veiksnys – savivaldybės ūkiškumas. „Savivaldybėje dirba optimalus skaičius darbuotojų, valdymo aparatas nėra išpūstas, kontroliuojame, kad neišlaidautų savivaldybei pavaldžios įstaigos. Nemėtome lėšų bet kur, stengiamės skolintis tik tuomet, jei reikia prisidėti prie investicinių projektų“, – teigia J.Margaitienė.

Šių metų pradžioje savivaldybė turėjo sutaupiusi per 8 mln. Lt ir lėšas investavo į projektus, gerinančius infrastruktūrą, rajono žmonių gyvenimo sąlygas. Tarybos sprendimu 1,5 mln. Lt skirta baseinui statyti, nemaža dalis panaudota gyvenviečių kelių, kuriais į mokyklą vežami moksleiviai, būklei pagerinti, įvažoms į daugiabučių namų kiemus Radviliškyje, Baisogaloje ir Šeduvoje suremontuoti, 1,5 mln. Lt – visų dvylikos seniūnijų projektams įgyvendinti, 0,5 mln. Lt – Radviliškio autobusų stoties pastato kapitaliniam remontui.

Miesto gyventojai džiaugiasi kasmet gražėjančiu Radviliškio miesto laisvalaikio ir pramogų parku. Mažieji pamėgo vaikų žaidimo aikšteles, sveiką gyvenimo būdą propaguojantys suaugusieji – lauko treniruoklius. Šiemet biudžeto lėšomis įrengti pėsčiųjų takai, išplėsta vaikų žaidimų aikštelė, sutvarkytos vejos ir rampa, skirta riedutininkams.

Pernai mieste biudžeto lėšomis įrengtas kolumbariumas. Kadangi laidojimo vietų problema tebebuvo aktuali, šiemet išplėstos Radviliškio ir Šeduvos kapinės.

„Stengiamės kiek įmanoma ilgiau išlaikyti švietimo ir ugdymo įstaigų tinklą. Finansiniu atžvilgiu tai gal ne visuomet racionalu, tačiau šioje vietoje labiau reikia paisyti žmogiškojo faktoriaus, atsižvelgti mokyklos bendruomenės poreikius“, ‑– įsitikinęs Radviliškio rajono savivaldybės meras.

Šiemet prieš rugsėjo 1‑-ąją pagražėjo visos rajono mokyklos: už 1 mln. Lt tvarkytos sporto salės, sanitariniai mazgai, persirengimo kambariai, laiptai, stogai.

„Nesivadovaujame atkištos rankos principu: duokite, o mes savo nieko neturime. Laikomės pozicijos prisidėti prie bendruomenių projektų, kasmet jiems skiriama per 300 tūkst. Lt. Žinome, kad vieni nesugebėsime patempti visos finansinės naštos, todėl skatiname bendruomenes rengti projektus, siekti finansavimo“, ‑– tvirtina D.Brazys.

„Paskirstant lėšas, vienas iš rodiklių – gyventojų skaičius. Būtų nelogiška skirti tokią pat sumą lėšų seniūnijai, kurioje gyvena 5 tūkst. žmonių, ir rajono centrui su 20-ia tūkst. gyventojų. Kiekviena investicija turi duoti kuo didesnę naudą kuo gausesniam būriui žmonių. Tokį principą stengiamės išlaikyti“, ‑– priduria J.Margaitienė.

Radviliškio rajono savivaldybė 2007–‑2013 m. finansiniu laikotarpiu atsakingai rinkosi ES remiamus projektus. Didžiausias finansine išraiška ir apimtimi – vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Radviliškio rajone. Projekto finansavimo suma – 26,2 mln. Lt, jam įgyvendinti savivaldybė šiais metais skyrė 0,5 mln. Lt. Projektas apėmė nemažai gyvenviečių, nutiesus vandentiekio ir nuotekų tinklus Karčemose, Linkaičiuose, Radviliškyje, Kutiškiuose, Šniūraičiuose, Šiaulėnuose, Šaukote, Alksniupiuose, Sidabrave, Raudondvaryje, Pakiršinyje, Gražioniuose, Aukštelkuose pagerėjo Radviliškio rajono savivaldybės gyventojų gyvenimo kokybė, užkirstas kelias požeminių ir paviršinių vandenų taršai, apsaugota gamtinė aplinka bei vietos gyventojų sveikata.

Savivaldybė prisidėjo ir prie kitų ES, Valstybės investicijų programos ar kitų finansinių šaltinių lėšomis vykdomų projektų: Radviliškio ligoninės pastato renovavimo, Arimaičių ežero viešųjų erdvių plėtros ir naujos viešosios poilsio infrastruktūros sukūrimo.

Šiemet Radviliškyje prasidės baseino statyba. Miesto gyventojai labai laukia šio projekto pradžios ir pabaigos. Iš Valstybės investicijų programos šiam objektui skirta 0,5  mln. Lt, o savivaldybė šiais metais numatė skirti 1,5 mln. Lt. Visa projekto vertė – 9 mln. Lt, vėliau valstybės investicijų dalis bus didesnė.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...