Veidas.lt Veidas.lt
R.Žylius elgėsi nepriekaištingai

Ūkio ministras Rimantas Žylius elgėsi nepriekaištingai, paprašęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išaiškinimo, ar jis gali skirti Europos Sąjungos (ES) fondų paramą Lietuvos įmonei “Hewlett-Packard”, trečiadienį pareiškė Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius.

“Ministras elgėsi labai preciziškai, jis pasakė, kad jis nusišalina (nuo europinės paramos skyrimo “Hewlett-Packard” – BNS) ir kreipėsi į mane. Mes, turėdami šiek tiek abejonių dėl to, kaip tai gali vertinti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, kreipėmės į ją. Gerai, kad greitai davė atsakymą. Tai yra tam tikras precendento formavimas. (…) Manau, kad pats pavyzdys ir ministro elgesio, ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos elgesio, yra tinkamas”, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A.Kubilius.

“Norėčiau, kad taip preciziškai dirbtų ir kitos valstybės ar politinės institucijos”, – pridūrė premjeras.

Pats R.Žylius dar šią savaitę ketina pasirašyti įsakymą dėl Europos Sąjungos (ES) fondų paramos skyrimo įmonei “Hewlett-Packard”.

“Eiga bus tokia: premjeras, gavęs iš Vyriausioji tarnybinės etikos komisija patarimą, priims sprendimą. Jis greičiausiai bus toks, kad dėl mano mažareikšmiškumo tų akcijų, kurias turiu, ir jų mažareikšmiškos reikšmės, premjeras paves pasirašyti įsakymą dėl paramos skyrimo. Ir pasirašysiu”, – trečiadienį BNS sakė ministras.

R.Žylius mano, kad premjeras pasirašyti įsakymą jį įpareigos ketvirtadienį: “Rytoj (ketvirtadienį – BNS) gausiu ir iš karto pasirašysiu”.

Trečiadienį VTEK pareiškė, kad R.Žylius gali skirti ES fondų paramą Lietuvoje registruotai įmonei “Hewlett-Packard”.

Komisijos teigimu, R.Žyliaus turimas “Hewlett-Packard Company”, kurioje jis 2003-2009 metais dirbo sprendimų architektu, 0,00003 proc.akcijų paketas yra labai mažas ir negali daryti įtakos jo sprendimams atliekant tarnybines pareigas.

Pasak spaudos, 1,6 mln. litų ES paramos “Hewlett Packard”, kartu su bendrove “Sophus” ketinanti kurti naują informacijos technologijų platformą, paprašė pernai. Lietuvos verslo paramos agentūra projektą pripažino tinkamu remti dar gerokai iki R.Žyliui tampant ministru.

Ūkio ministeriją, kurios vadovas tvirtina agentūros sprendimus, tokia rekomendacija pasiekė kovo 8 dieną – tą pačią, kai atsistatydino D.Kreivys. Seime prisiekęs R.Žylius paramą skirti atsisakė ir, vadovaudamasis Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymu, apie tokį sprendimą informavo premjerą Andrių Kubilių.

Daugiau šia tema:

Komentuokite