2010 Spalio 26

Bankai

R.Šarkinas – kitąmet visi bankai dirbs pelningai

veidas.lt

Lietuvos banko vadovas tikisi, kad kitais metais visi šalies bankai dirbs pelningai, didės ir jų paskolų portfeliai. Reinoldijus Šarkinas išlieka optimistas ir mano, kad per šiuos metus dar daugiau bankų nei per 9 mėnesius baigs pelningai.

“Tie procesai, kurie vyksta šiemet, kitais metais tęsis. Atidėjimai jau nebeauga, manau, kreditavimas augs ir turėtų jau visi bankai dirbti pelningai”, – BNS sakė R.Šarkinas, kurio trečioji kadencija baigiasi kitų metų vasario 15-ąją.

Centrinio banko vadovas pabrėžė, kad jau tris mėnesius iš eilės auga bankų paskolų portfelis, ir tai – geras ženklas.

“Jau turime tris pirmus mėnesius, kai augo paskolos – birželį, liepą ir rugpjūtį. Tai jau yra gerai. Šiemet suteikta 6,7 mlrd. litų naujų paskolų, daugiausia valstybės ir savivaldybių įmonėms, tačiau pernai šis skaičius buvo gerokai mažesnis. Bendras paskolų portfelis nuo metų pradžios sumažėjo 3,9 proc. dėl to, kad dalis jų buvo nurašyta, dalis – grąžinta”, – sakė R.Šarkinas.

Be to, anot jo, šiemet pagerėjo bankų kapitalo padėtis.

“Pagerėjo reikalai su bankų kapitalu – jie turi pakankamai kapitalo – bendras kapitalo pakankamumo rodiklis yra didesnis nei 15 proc., o yra ir tokių bankų, kurių šis rodiklis dar didesnis. Bankai pasiruošę tolesniam augimui, ir tai rodo, kad jie jau praeina sunkiausią laikotarpį. Todėl, manau, kad daugiau bakų šiemet dirbs pelningai”, – kalbėjo R.Šarkinas.

Visi bankai per devynis šių metų mėnesius patyrė 363,9 mln. litų bendrų nuostolių – 3,8 karto mažiau nei pernai sausio-rugsėjo (1,371 mlrd. litų).

Beveik dvejus metus nuostolingai dirbusi bankų sistema šių metų trečiąjį ketvirtį uždirbo 44,2 mln. litų pelno, pranešė Lietuvos bankas. Tai buvo pirmas pelningas ketvirtis nuo 2009 metų pradžios.

Pelningai per devynis šių metų mėnesius dirbo 2 bankai ir 4 užsienio bankų skyriai, o likę 7 bankai ir 4 užsienio bankų skyriai patyrė nuostolių.

Centrinis bankas neskelbia, kurie bankai uždirbo pelningai. Per pirmąjį pusmetį pelno gavo “Finasta”, Ūkio bankas ir “Snoras”, taip pat “Nordea Bank Finland” Lietuvos skyrius ir “Bigbank” filialas. Kiti filialai apie uždirbą pelną nėra oficialiai paskelbę.

Lietuvoje veikiantys bankai 2009 metais patyrė 2,979 mlrd. litų bendrų audituotų nuostolių. 2008 metais jie buvo uždirbę 867,3 mln. litų audituoto pelno.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...