2011 Vasario 17

Politika

R.Palaitis užsimena apie ketinimus keisti generalinio komisaro skyrimo tvarką

veidas.lt

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, kurį prezidentė Dalia Grybauskaitė įpareigojo imtis priemonių, užtikrinančių nepriekaištingą policijos pareigūnų reputaciją, užsimena apie ketinimus keisti generalinio komisaro skyrimo tvarką, kad šis postas būtų prieinamas platesniam kandidatų ratui.

R.Palaitis ketvirtadienį ketina Ministrų kabinetui teikti generalinio policijos komisaro Vizgirdo Telyčėno atsistatydinimo pareiškimą. V.Telyčėnas atsistatydina prisiėmęs atsakomybę už du žmones per eismo įvykį galimai pražudžiusį neblaivų Trakų rajono policininką Sigitą Šostaką.

Vidaus reikalų ministras sako, kad šiuo metu formalius reikalavimus, keliamus generalinio komisaro pareigoms, atitinka 30 pareigūnų, skelbia portalas ve.lt.

“Tarp kurių yra išties vertų šio posto kandidatų. Tačiau bėda ta, kad šių pareigūnų ratas yra toks pat uždaras kaip ir visa policijos sistema – generaliniu komisaru gali tapti tik policijos įstaigos vadovas, taip apibrėžta įstatyme”, – teigė jis.

R.Palaitis sakė šią savaitę kalbėjęs su Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininku Stasiu Šedbaru ir išgirdęs siūlymą keisti policijos vadovo skyrimo tvarką.

“Išgirdau racionalų pasiūlymą skubos tvarka keisti esamą Policijos veiklos įstatymą ir atverti šią sistemą platesniam kandidatų ratui. Tai įmanoma”, – tvirtino ministras.

Anot R.Palaičio, policijos sistema gali pasidaryti skaidri tik atvėrus ją civilinei kontrolei, kuri egzistavo iki 2000-ųjų.

“Atsižvelgdami į prezidentės iškeltus uždavinius, ketiname papildyti parengtą veiksmų planą, kuriame numatytos trumpalaikės bei ilgalaikės priemonės civilinei kontrolei sugrąžinti. Kryptis aiški – turime sugrįžti prie klasikinio Vidaus reikalų ministerijos modelio. Tačiau galutinis sprendimas bus Seimo”, – kalbėjo jis.

Pagal Policijos veiklos įstatymą, policijos generalinį komisarą vidaus reikalų ministro siūlymu ir Vyriausybės teikimu penkerių metų kadencijai skiria ir atleidžia prezidentas.

Įstatyme nurodyta, kad policijos generaliniu komisaru gali būti ne jaunesnis kaip 35 metų asmuo, įgijęs teisės magistro kvalifikacinį laipsnį arba vienpakopį aukštąjį teisinį ar jam prilygintą išsilavinimą ir ne mažiau kaip trejus metus dirbęs Policijos departamento tarnybos, specializuotos policijos įstaigos ar teritorinės policijos įstaigos arba policijos profesinio mokymo įstaigos vadovu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...