2011 Vasario 14

Policija

Atsistatydinus policijos vadovui, prezidentė pabrėžė dangstymo problemą sistemos viduje

veidas.lt

Po du žmones pražudžiusios neblaivaus policininko sukeltos avarijos pirmadienį iš pareigų atsistatydino policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas.

Atsistatydinimo pareiškimą policijos vadovas įteikė prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri tokį poelgį įvertino kaip garbingą žingsnį, tačiau negailėjo kritikos policijos sistemai dėl pareigūnų girtuokliavimo toleravimo ir nusižengusių kolegų dangstymo.

“Policijos generalinis komisaras įteikė atsistatydinimo pareiškimą prisiimdamas atsakomybę už tą įvykį, prezidentė jį priėmė. (…) Prezidentė mano, kad tai yra garbingas generalinio komisaro poelgis, moralinis visos sistemos įvertinimas”, – žurnalistams po susitikimo sakė prezidentės atstovas Linas Balsys.

“Prezidentė ypatingai akcentavo pačios sistemos reformos svarbą. Esminė yda, prezidentės įsitikinimu, yra ta, kad sistemos viduje patys pareigūnai dengia vienas kitą, sistema savo viduje toleruoja girtuokliavimą ir vienas kito dengimą”, – kalbėjo prezidentės patarėjas.

Jis pažymėjo, kad dangstymo problema išryškėjo ir pastarosios tragedijos atveju.

“Buvo akivaizdūs dangstymai (…). Ir minint tą pareigūną kiti vadovai teigė, kad jis negėrė. Tokių atvejų yra buvę ir daugiau. Kartais tokių atvejų būna, kai uždangstoma ir užglaistoma taip, kad tai neiškyla į viešumą”, – kalbėjo L.Balsys.

Nuo 2008 metų policijai vadovavęs V.Telyčėnas po Prezidentūroje įvykusio susitikimo su šalies vadove ir vidaus reikalų ministru sakė, jog pastaraisiais metais girtų policininkų keliuose sumažėjo, tačiau pabrėžė, kad “šitoje situacijoje kažkokios statistikos teikimas nebūtų korektiškas”.

“Niekada netoleravau tokių atvejų. (…) Toks tragiškas atvejis nubraukia viską”, – sakė V.Telyčėnas.

Vidaus reikalų ministras po susitikimo sakė manantis, kad po šio įvykio turėtų atsistatydinti ir Trakų rajono policijos komisariato viršininkas Nerijus Šiaulys. Tuo metu, kad V.Telyčėnas teigė, jog minėto pareigūno atsakomybės klausimas turėtų būti sprendžiamas atlikus vidaus tyrimą. Vidaus tyrimo metu bus vertinama ir Vilniaus apskrities policijos vadovo Kęstučio Lančinsko bei kitų pareigūnų atsakomybė.

“Manau, kad komisaras pasielgė garbingai ir sąžiningai. Jeigu garbės turi Trakų rajono komisaras, jis turėtų pasielgti taip pat ir nelaukti tyrimo”, – sakė R.Palaitis.

Pasak L.Balsio, susitikime prezidentė pareiškė, jog R.Palaitis turi prisiimti moralinę ir politinę atsakomybę bei reformuoti policijos sistemą išgyvendinat išvardytas sistemos ydas, tačiau ministras teigė, jog jo atsistatydinimas būtų lengviausia išeitis.

“Dėl pasitraukimo aš manau šitaip: aš dabar gavau uždavinius, darbą, o pasitraukimas būtų lengviausia išeitis iš situacijos. Pabandysiu šitą darbą įveikti, jei man nepavyks, tada – aš nesuaugęs su savo kėde. (…) Mes šnekėjome apie gelžbetoninę policijos sistemą, ir jei pasikeičia tik generalinis komisaras, tai sistema išliks tokia pati, be pokyčių. Dangstymas nors nėra taisyklė, bet pasitaiko”, – kalbėjo ministras.

R.Palaičio teigimu, policijos sistemoje yra civilinės ir politinės kontrolės stygius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...