2010 Birželio 03

Atstatydintas prezidentas

R. Paksas išsaugojo diplomatinį pasą

veidas.lt

Apkaltos tvarka prieš šešerius metus atstatydintas prezidentas Rolandas Paksas ketvirtadienį Seimo opozicijos balsais išsaugojo diplomatinį pasą.

Pagal ketvirtadienį Seimui pristatytą projektą diplomatinius pasus pasibaigus kadencijai būtų galėję turėti tik prezidentai, buvę Seimo pirmininkai, ministrai pirmininkai, užsienio reikalų ministrai, Seimo Užsienio reikalų ir Europos reikalų komitetų pirmininkai, jei jie nebuvo pašalinti iš pareigų ar per apkaltą praradę mandatą.

Tačiau dauguma parlamentarų pritarė “tvarkiečio” Valentino Mazuronio pataisai išbraukti žodžius “jei jie nebuvo pašalinti iš pareigų” – diplomatinius pasus pagal naują redakciją prarastų tik mandatus per apkaltą praradę Seimo nariai.

Už tai balsavo 63 Seimo nariai, 16 buvo prieš, 35 susilaikė. Be “tvarkiečių” pataisą palaikė dauguma Darbo partijos, Socialdemokratų partijos, Krikščionių partijos frakcijų, Mišrios Seimo narių grupės nariai.

Tarp balsavusiųjų “už” buvo ir du Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai – Rytas Kupčinskas bei Saulius Stoma.

V.Mazuronis piktinosi, kad valdančiųjų parengta pataisa skirta tik vienam žmogui – per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam partijos “Tvarka ir teisingumas” lyderiui Rolandui Paksui.

“Tai požiūrio į istoriją klausimas – ar tęsiame politinio keršto istoriją, ar ne”, – sakė V.Mazuronis.

Tuo metu įstatymo pataisas pristatęs Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris tikino, kad pataisymas neskirtas vienam asmeniui, o palies visus.

R.Paksas iš prezidento pareigų atstatydintas 2004 metų balandį, kai Konstitucinis Teismas pripažino, jog jis šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, suteikdamas Lietuvos pilietybę savo finansiniam rėmėjui Jurijui Borisovui.

Diplomatinės tarnybos įstatymo projektas svarstytas dar nuo praėjusios kadencijos, Seimo posėdžių sekretoriate jis registruotas dar 2006 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...