2010 Birželio 05

Mercedes

R klasė modernėja

veidas.lt

Per didelis, neekonomiškas: R klasės Mercedes jau nuo pat pradžių buvo sunkoka. Modelio atnaujinimas ir taupesni dyzeliniai varikliai turėtų pagelbėti jam atrasti savo pirkėją.

"Veido" archyvas

Salono dizainas dabar dvispalvis – viskas atrodo daug moderniau

Kai kalbama apie R klasės Mercedesø beveik puikiai tinka palyginimas su dinozaurais. R klasę, kaip ir dinozaurus, taip paveikė klimato kaita, tiksliau – ekonomikos sunkmetis, kad ji beveik išmirė. Pernai Vokietijoje buvo tik 1456 narsūs dinozaurų mylėtojai, kitaip tariant – beveik nė kiek.

Dabar beliko tik viltis. Rugsėjį į lenktynes išsiruoš atnaujinta R klasė, apginkluota mažesnes sąnaudas žadančiais dyzeliniais varikliais. Visiškai naujas veidas su didžiulėmis radiatoriaus grotelėmis tarsi sako: “Aš tuoj tave suvalgysiu”. Atnaujintas automobilis atrodo modernesnis ir dinamiškesnis. Gale apsiribota žibintų ir buferio su integruotais išmetamųjų dujų sistemos vamzdžiais retušu. Nepakito tik tai, kad automobilyje yra daug arba labai daug vietos (ilgojoje versijoje), varantieji visi arba tik galiniai ratai, sėdynių gali būti keturios, penkios, šešios arba septynios.

"Veido" archyvas

R klasės prioritetas – dydis ir dinamiškumas. Septynviečiame variante daugiau dėmesio skiriama komfortui

Pagirtina tai, kad į R klasę montuojami taupesni dyzeliniai varikliai. R 300 CDI turėtų užtekti 7,8 l/100 km – prieš tai sąnaudos buvo 8,2 litro. Iki 265 AG sustiprintas R 350 CDI (iki šiol 224 AG), naudojantis 8,5 l/100 km, yra gerokai taupesnis už savo pirmtaką (9,3 l). Visiškai nesulaukęs pokyčių komandoje lieka tik “Euro 6” aplinkosaugos reikalavimus atitinkantis R 350 Bluetec, kuris 100 km kelio naudoja 8,5 l (-0,3 l) dyzelino.

Išvada

"Veido" archyvas
Grožio procedūros R klasės Mercedes modeliui buvo naudingos, o taupesni dyzeliniai varikliai gerai dera prie šio laikmečio. Ar to pakaks, kad šis didžiulis laivas sulauktų daugiau palankumo, parodys laikas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Vienaturis Vienaturis rašo:

  R klasė jau prie vienatūrių klasifikuojama.
  http://www.vienaturis.lt

 2. Auto Forumas Auto Forumas rašo:

  Grazus mercedes benz :)

  http://www.Auto-Forumas.lt

 3. hm hm rašo:

  kas sita straipsni rase? noreciau i intelektualo veida paziureti….


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...